Birželio 16 d. Lietuvos krašto apsaugos ministras Gediminas Kirkilas susitikime Rukloje (Jonavos r.) su Suomijos gynybos ministru Seppo Kaariainen padėkojo už aktyvų Suomijos dalyvavimą šių metų tarptautinėse pratybose „Gintarinė viltis 2005”.
Ministrai kartu su kitais užsienio svečiais stebėjo pratybose dalyvaujančių karių pasirodymą. Vėliau vykusiame Lietuvos ir Suomijos gynybos ministrų susitikime buvo aptartos dvišalio bendradarbiavimo perspektyvos, šalių dalyvavimas tarptautinėse operacijose ir Europos Sąjungos gynybos politikos klausimai.
Susitikimo metu Suomijos gynybos ministras S. Kaariainen sakė, kad jo šalies kariai planuoja dalyvauti ir kitą kartą Lietuvoje rengiamose tarptautinėse pratybose.
Po susitikimo ministrai pasirašė tarpusavio supratimo memorandumą dėl bendradarbiavimo gynybos įrangos tyrimų, vystymo, gamybos įsigijimo ir pramonės srityse.
Suomija tarptautinėse pratybose „Gintarinė viltis” dalyvauja nuo 2001 m. Šiais metais ji yra daugiausiai karių atsiuntusi tarptautinių pratybų užsienio dalyvė – pratybose dalyvauja daugiau nei 300 karių. Suomiai į pratybas taip pat atsivežė per 60 įvairių transporto priemonių ir šarvuočių, kurie į pratybų vietą iš Suomijos atvyko sausumos keliais.