Birželio 11-12 d. Valstybinis pasipriešinimo rengimo centras prie Krašto apsaugos ministerijos moksleiviams surengė žygį „Išgyvenimo įgūdžiai krizinių situacijų atveju”.
Ankstyvą šeštadienio rytmetį Tauragės Jovarų vidurinės mokyklos moksleivių būrys, nepabūgęs lietingo oro, pėsčiomis patraukė link Šilinės ežero Tauragės apylinkėse. Būrį vedė patyrę Valstybinio pasipriešinimo rengimo centro „išgyvenimo” instruktoriai Bronius Maslaveckas ir Augustas Žukauskas.
Pirmoji užduotis – stovyklavietės išskleidimas. Pasirinkta miškinga vietovė ne atsitiktinai, o tam, kad būtų geriau apsisaugota nuo lietaus. Instruktoriai vaikus supažindino, kaip galima susirasti maisto gamtoje. Ne visi dalyviai žinojo, kad gali būti valgomos nendrių šaknys, zuikio kopūstai, dilgėlės, o taip pat sraigės. Pavyko pasigauti ir žuvies.
Siekiant išgyventi ekstremaliomis sąlygomis, ugnis yra gyvybiškai svarbi. Moksleiviai bandė įdegti ugnį, mokėsi, kaip ją išsaugoti ir sukurti laužą bet kokiu oru, bet kokiomis aplinkybėmis.
Nelengva užduotis žygeiviams buvo ir būsto įsirengimas nakčiai. Ne vieną baugino nakvynė po atviru dangumi be palapinės ir miegmaišio. Vadovaujami instruktorių, moksleiviai pasidarė priedangą iš eglių šakų – bendrą visam būriui. Vietą nakties poilsiui – patalą, taip pat įsirengė tiesiog ant žemės, pasitiesę eglių šakų.
Moksleiviams teko įveikti kliūčių ruožą per upelį, skardį: vaikai išbandė jėgas eidami permestu per upelį rąstu, šliaužė skardžiu. Instruktoriai surengė ir maskavimosi pratybas.
Turiningos ir naudingos mokiniams buvo medicininės pagalbos suteikimo nukentėjusiems pratybos, kurias organizavo Karo medicinos tarnybos medikai. Žygio dalyviai galėjo išbandyti imobilizuoti „sulaužytas” galūnes, bintuoti „žaizdas”.
Pasak Tauragės Jovarų vidurinės mokyklos direktorės pavaduotojos Jolantos Butkienės, mokykla jau dešimt metų kasmet dalyvauja paros trukmės kultūriniuose-pažintiniuose renginiuose Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione, o šiais metais pirmą kartą mokiniai išsiruošė į tokį „išgyvenimo” žygį.
Šių metų pavasarį toks žygis jau buvo surengtas Plungės rajono Alsėdžių vidurinės mokyklos moksleiviams.