Šią savaitę Lietuvos kariai švenčia Gavėnią ir ruošiasi Velykoms. Nors didžioji dalis privalomąją karo tarnybą atliekančių karių Velykų švęsti parvažiuos namo, tačiau kariniuose daliniuose likę galės dalyvauti Velyknačio liturgijos ir Velykų rytmečio mišiose. Po pamaldų Velykų dieną su savo tarnybos draugais kariai sės prie šventinio stalo, dalyvaus margučių ridenimo varžytuvėse, vakaronėse.
Vilniaus įgulos šv. Ignoto bažnyčioje kovo 23 d. 18 val. Krašto aspaugos ministerijos vadovybė, Gynybos štabo, kariuomenės karininkai dalyvaus mišiose ir klausysis Gavėnios liturgijos skaitymų. Šv. Ignoto bažnyčioje bus laikomos Didžiojo penktadienio Kristaus kančios pamaldos, šeštadienį – Velyknačio vigilija, sekmadienį ir pirmadienį – Velykų pirmosios ir antrosios dienos mišios.
Juozo Vitkaus inžinerijos batalione kovo 23 d. apsilankys Pažaislio vienuolyne gyvenančios šv. Kazimiero kongregacijos seserys. Su kazimierietėmis batalionas bendrauja nuo 2001 m. Jos kariams skaito paskaitas, rengia ekskursijas po Pažaislio vienuolyno architektūros ansamblį. Kariai padeda seserims tvarkyti aplinką, talkina ruošiantis žiemai, atlieka pagalbinius darbus.
Kovo 25 d. Didžiojo Lietuvos Etmono Jonušo Radvilos Mokomojo pulko kariai kartu su Ruklos miestelio ir Jonavos tikinčiaisiais dalyvaus Pėsčiųjų kryžiaus nešimo žygyje. Toks žygis organizuojamas jau ketverius metus ir susilaukia vis daugiau dalyvių.
KASP Žemaičių 10-osios rinktinės kariai dalyvaus Telšių rajono savivaldybės organizuojamoje labdaros akcijoje „Velykinis Gerumo dešimtadienis”. Akcijos metu bus renkamos lėšos, rūbai, vaistai, maisto produktai, daiktai vienišiems senyvo amžiaus žmonėms, invalidams, socialiai remtinų šeimų vaikams.
Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai švenčių proga pasikvies į svečius jaunuosius šaulius ir Alytaus globos namų auklėtinius. Ruošiamos draugiškos sporto varžybos, įvairios estafetės, konkursai. Renginys vyks kovo 29-ąją.
Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione vyksta Velykinis krepšinio turnyras.