Šalies kariai pasirengę pagelbėti, jei ir šį pavasarį kilęs potvynis užlietų Nemuno žemupyje esančias sodybvietes (Šilutės rajonas, Pagėgių savivaldybė).
Kariuomenės vado įsakymu į pagalbą potvynio apsemtų sodybų gyventojams yra pasirengę vykti beveik 70 karių būrys iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Kęstučio apygardos 9-osios rinktinės (Tauragės aps.) ir Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono (Kaunas) bei dvi vikšrinės amfibijos PTS-M iš Inžinerijos bataliono.
Žvalgyti potvynio semiamas teritorijas bus skiriami KASP aviacijos eskadrilės (Armalėnai, Šilutės r.) lėktuvai W-35A(Wilga) ir An2.
KASP Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono vadas paskirtas atsakingu už operacijų vykdymą.
Jei bus poreikis, į operacijas potvynio zonoje bus siunčiamas ir Karinių oro pajėgų paieškos ir gelbėjimo darbų sraigtasparnis, dislokuotas Nemirsetoje.
Sprendimas į potvynio apsemtą regioną siųsti karius būtų priimtas gavus Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prašymą. Gavus prašymą kariai į operacijos vietą išvyktų ne vėliau kaip per 24 val.
Praėjusiais metais kariai taip pat pagelbėjo į potvynio zoną patekusiems šalies gyventojams – vikšrinėmis amfibijomis plukdė maisto produktus, geriamo vandens; evakavo tuos, kuriems prireikė skubios medikų pagalbos. Taip pat iš oro žvalgė potvynio zoną, fiksavo vandens lygį.
Šiuo metu galimo potvynio zonose vanduo dar nėra pasiekęs kritinės ribos. Apsemti Rupkalvių ir Šyšos kaimai, taip pat dalis kelių Kintų, Šilutės, Juknaičių, Saugų seniūnijose.