Kovo 15-16 d. Lietuvos Generolo Jono Žemaičio akademijoje Vilniuje Karo medicinos tarnyba surengė seminarą karo medikams, atsakingiems už psichikos sveikatos sutrikimų, streso, depresijos bei narkomanijos prevencijos priemones kariniuose daliniuose. Seminaras surengtas bendradarbiaujant su Valstybiniu psichikos sveikatos centru.
Medikai ne tik išklausė pranešimus apie psichikos sutrikimų, psichiškai aktyvių medžiagų vartojimo priežastis, ankstyvą diagnostiką ir gydymą, visapusišką psichologinę pagalbą krizę išgyvenančiam žmogui, bet ir aktyviai dalyvavo diskusijose, kaip išugdyti atitinkamus bendravimo įgūdžius, padedančius išsaugoti kario sveikatą, kokius socialinius klausimus reikėtų aptarti, norint užtikrinti pagalbos tęstinumą rizikos grupei priskirtiems kariams ir pan.
Pranešimus skaitė bei praktinius užsiėmimus vedė Psichologinio konsultavimo ir krizių įveikos centro psichologė I. Bieliauskienė, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovė O. G. Davidavičienė, Apsinuodijimų kontrolės informacijos biuro darbuotojai R. Badaras, R. Rutkauskaitė, AIDS centro darbuotojai M. Karpuška, L.Gasiliauskas, Teismo medicinos instituto darbuotoja dr. M. Čaplinskienė.
Šis seminaras – viena iš priemonių, įtrauktų į psichikos sveikatos sutrikimų bei narkomanijos prevencijos programas, vykdomas kariuomenėje.