Sausio 30 d., sekmadienį, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono kariai klausysis unikalios muzikos – batalione koncertuos Jungtinės Karalystės Karališkojo airių pulko 3-iojo bataliono dūdmaišių ir būgnų orkestro grupė. Kartu su jais koncerte dalyvaus Vilniaus įgulos karininkų ramovės kapela „Vilnija”.
Dūdmaišių muzika Karališkajame airių pulke turi senas tradicijas. Jau nuo 13 a. pradžios dūdmaišininkai vesdavo airių karius į mūšius dažnuose karuose tiek šalies viduje, tiek kariaujant su užsienio valstybėmis Jungtinės Karalystės kariuomenės sudėtyje.
Dūdmaišių muzika ir šiandien yra neatskiriama Karališkojo airių pulko tradicijų dalis, nors ir neteko savo ankstesnio vaidmens – vesti karius į mūšį. Šiandien dūdmaišių orkestrai dalyvauja paraduose, kariuomenės ir valstybės ceremonijose, koncertuoja kariams ir populiarina airių liaudies muziką visame pasaulyje.
Karališkojo airių pulko dūdmaišių orkestro grupės muzikantai dėvi unikalius tautinius drabužius, kokius airiai dėvėjo prieš daugelį šimtmečių. Tačiau dabartiniai dūdmaišiai šiek tiek skiriasi nuo originaliųjų. 17 a. airių dūdmaišius šiek tiek pakeitė škotai. Siekiant išlaikyti visos Jungtinės Karalystės kariuomenės muzikos kolektyvų vientisumą, 1968 m. škotiškasis šio instrumento variantas buvo oficialiai įteisintas ir airių kariniuose daliniuose.
Karališkojo airių pulko 3-iojo bataliono dūdmaišių ir būgnų orkestras yra koncertavęs daugelyje Europos šalių, Kanadoje, Pietryčių Azijoje, JAV, Australijoje, Pietų Afrikoje, Ukrainoje.
Pastaba žurnalistam
Koncertas vyks Gedimino štabo batalione (Kairiūkščio g. 14, Vilnius), pradžia 15 val. Bataliono ryšių su visuomene skyrius: vyr. ltn. Andrius PRANSKEVIČIUS, tel. 8 ~ 5 2785 151, mobil. tel.
8 ~ 78 6 14 82450.