Sausio 24 d. rytą trylika Juozo Vitkaus inžinerinio bataliono karių kreipėsi į bataliono medicinos punktą dėl viduriavimo. Apklausus likusius karius, dar devyniolika skundėsi bloga savijauta.
Buvo atliktas kompleksinis patikrinimas. Gydytojų teigimu, ūminio apsinuodijimo simptomų nerasta – karių nepykina, jie daugiau neviduriuoja, niekam nepakilo temperatura, kariai nejaučia pilvo skausmų. Kol bus nustatytos tikslios negalavimo priežastys, karius stebi bataliono gydytojas. Visi kariai atleisti nuo budėjimo ir pratybų.
Negalavimo priežastis aiškinasi į batalioną atvykęs kariuomenės epidemiologas, Ekstremalių sveikatai situacijų centro gydytojai, epidemiologai. Tyrimų rezultatai paaiškės po 3–4 parų.
Patikrinus bataliono valgyklą pažeidimų nerasta.