Sausio 9 d., pagerbiant 1991 metų sausio įvykių aukų atminimą, Vilniuje rengiamas tradicinis tarptautinis bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu”. Jau keturioliktą kartą vyksiantį bėgimą sostinės gatvėmis organizuoja Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija kartu su Krašto apsaugos ministerija.
„Šis bėgimas neturi analogų visame pasaulyje ir yra pats masiškiausias mūsų šalyje – kiekvienais metais į jį atvyksta vis daugiau dalyvių”, – sako vienas šio renginio organizatorių, Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos prezidentas Romas Bernotas.
Praėjusių metų bėgime dalyvavo per tris tūkstančius dalyvių. Ypač aktyviai dalyvauja šalies kariai ir Karo akademijos kariūnai. Praėjusiais metais kaip gausiausias kolektyvas prizą laimėjo kariūnai. Tąkart bėgime dalyvavo daugiau nei pusketvirto šimto kariūnų. Beveik tiek pat bėgime dalyvavo ir Mokomojo pulko karių.
Bėgimo dalyviai startuos iš Antakalnio kapinių, kur prieš tai bus padėtos gėlės ant 1991 m. žuvusių Laisvės gynėjų kapų, finišuos – prie televizijos bokšto. Bėgimo trasa nusidrieks Kuosų, Jūratės, L. Sapiegos, Antakalnio, Šeimyniškių gatvėmis, Konstitucijos prospektu, Narbuto gatve, Laisvės prospektu, L. Asanavičiūtės, A. Kavoliuko, Sausio 13-osios gatvėmis.
Pastaba žurnalistams. Dėl papildomos informacijos kreiptis į Romą Bernotą, Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos prezidentą. Tel. 8 5 212 5238.
10.00-11.40 bėgimo dalyvių registracija;
11.45 gėlių padėjimas prie Laisvės gynėjų kapų. (dalyvauja Garbės sargybos kuopos kariai).
12.00 startas.
13.10 bėgimo dalyvių apdovanojimas.
13.20 gėlių padėjimas prie Televizijos bokšto stogastulpių. (dalyvauja Garbės sargybos kuopos kariai).