Gruodžio 5 d. Tarptautinės savanorių dienos minėjimo šventėje Vilniuje Metų jaunuoliu savanoriu paskelbtas Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos antro kurso kariūnas Andrius Mika. Savanorių centro atminimo ženklą ir garbės raštą Andriui įteikė Tomas Šernas, Medininkų tragedijos liudininkas.
Andrius dar besimokydamas mokykloje dalyvavo Telšių vyskupijos jaunimo centro savanoriškoje veikloje, o įstojęs į Karo akademiją jau pirmaisiais metais įsijungė į Paramos vaikams centro „Big Brothers, Big Sisters” programos veiklą – baigęs savanorių kursus globoja mažąjį draugą.
Savo vienintelį šių metų vasaros atostogų mėnesį jis taip pat skyrė vaikams – dirbo savanoriu vadovu jaunųjų ateitininkų stovykloje Berčiūnuose, vėliau – oro skautų stovykloje. Andrius yra vienas iš Vilniaus skautų vadovų A. Arbačiausko oro skautų draugovėje.
„Kariūnams labai sunku rasti laisvo laiko savanoriškai veiklai, bet Andrius sugeba derinti viską. Galima tik stebėtis, iš kur vaikinas turi tiek gerumo ir ryžto padėti kitiems. Dar būdamas moksleivis neteko mamos ir, atrodo, pačiam reikėjo paramos ir užuojautos, o jis – padeda kitiems, visas laisvas minutes išnaudoja gražiam prasmingam darbui su vaikais”, – sakė Karo akademijos muziejaus vedėja Rozvita Vareikienė.
Tarptautinės savanorių dienos minėjimo šventę „Siemens arenoje” organizavo Savanorių centras, Fabijoniškių bendruomenė „Fabijonai”, Vilniaus fantastų klubas „Legionas” ir Vilniaus savivaldybė. Renginio metu taip pat apdovanota Metų organizacija, Metų bendruomenė, Metų savanorystės skatintojas, Metų tarptautinės savanorystės programos savanoris, Metų vidutinio amžiaus savanoris, Metų senjoras savanoris.