Spalio 23–27d. Telšiuose vyks tarptautinės štabų pratybos „Baltic Fox-06” („Baltijos lapė”). Pratybose dalyvauja Lietuvos krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP), Latvijos „Zemessardze” ir Estijos „Kaitseliit” savanoriai.
Iš viso pratybose dalyvauja daugiau nei 50 karių – apie 30 iš KASP Žemaičių apygardos 3-iosis rinktinės (Klaipėda), devyni kariai iš Estijos ir septyni iš Latvijos savanoriškų pajėgų. Pratyboms vadovauja majoras Dainius Janėnas.
Šie tarptautiniai mokymai yra orientuoti į stabdymo operacijas. Pagal pratybų legendą, trijų Baltijos šalių kariai rengsis bendram puolimo atrėmimui. Pratybose, kurių tikslas – tobulinti sąveiką ir sprendimo priėmimo procesą tarp trijų Baltijos valstybių savanoriškų pajėgų štabo karininkų, siekiama treniruoti ir įvertinti daugianacionalinio bataliono štabo darbą, batalionui vykdant stabdymo operaciją.
Pagal trišalę bendradarbiavimo tarp KASP, Latvijos „Zemessardze” ir Estijos „Kaitseliit” sutartį, tarptautiniai štabų mokymai „Baltic Fox” vyksta kiekvienais metais vis kitoje Baltijos šalyje. Lietuvoje vyksta jau šeštosios tokios pratybos. Pirmosios „Baltic Fox” pratybos surengtos Latvijoje 2001 m.
Gr. Vilma Kojelinė, Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės ryšių su visuomene specialistė, tel. 846 496 132.