Spalio 6 d. 12 val. Vilniuje, S. Daukanto aikštėje, vyks iškilmingas Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos (GSK) ir Garbės sargybos orkestro (GSO) 15-ųjų įkūrimo metinių minėjimas. Karius sveikins šalies Prezidentas, vyks iškilminga rikiuotė, kuopos kariai atliks parodomąją programą „de filė”, gros orkestras ir taip pat atliks parodomąją programą.
Pagrindiniai šių padalinių uždaviniai – reprezentuoti kariuomenę Lietuvoje ir užsienyje, dalyvauti valstybinėse ir karininėse ceremonijose bei sutinkant aukšto rango šalies svečius. Kartu dalyvauja visuomenės šventėse, užsienio valstybių kariniuose paraduose, karinių orkestrų festivaliuose.
Šiandieną Garbės sargybos kuopą sudaro 8 būriai, kuriuose tarnauja beveik 200 šauktinių. Orkestre groja 60 profesionalių muzikantų. Per 15 m. laikotarpį GSK ir GSO dalyvavo per 2000 renginių. Garbės sargybos kuopa ir orkestras yra Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono sudėtyje.
Atkūrus Lietuvoje nepriklausomybę, 1991 m. rugsėjo 4 d. tuometinio Aukščiausios Tarybos pirmininko prof. Vytauto Lansbergio iniciatyva pradėtas rinkti garbės sargybos būrys ir garbės sargybos orkestras. Orkestrui burti ir jam vadovauti buvo pakviestas Justinas Jonušas. 1992 m. orkestro kapelmeisteriui suteiktas majoro laipsnis. Savo padėjėjais jis pasikvietė dirigentą Artūrą Katilių ir Joną Kinderį.
Garbės sargybos kuopa suformuota 1991 m. lapkričio 14 d. Greitojo reagavimo brigadoje, vadovaujamoje plk. Česlovo Jezersko.
Pirmas oficialus renginys, kuriame dalyvavo Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa ir Garbės sargybos orkestras – 1992 m. JAV viceprezidento Dan Quayle sutikimas.
Garbės sargybos orkestras groja ne tik iškilminguose ceremonialuose, šventėse, bet ir rengia koncertus visuomenei, įrašai skamba per radiją, televiziją. Repertuare – Lietuvos ir užsienio kompozitorių populiari orkestrinė ir originali šiuolaikinė muzika.
Per metus orkestras surengia apie 150 pasirodymų. Septintus metus orkestras bendradarbiauja su Rytų Lietuvos kultūrinės veiklos centru, vykdydamas programą ”Ei, Lietuvos kareivėliai!, ir kiekvienam miesteliui dovanoja po vieną koncertą.
1997 m. dim. mjr. J. Jonušas inicijavo pirmąją Kariuomenės orkestrų šventę Lietuvoje. 1995 m. įrašyta pirmoji garso juosta, išleista jau 6 kompaktinės plokštelės.
Orkestras taip pat rengia ir „de file” pasirodymus – tai 10-15 min. programa, kai grojama judant. Šie pasirodymai yra privaloma karinių orkestrų programos dalis tarptautiniuose festivaliuose. Pirmą kartą „de file” programą orkestras demonstravo 1993 m. Krokuvoje vykusiame tarptautiniame karinių orkestrų festivalyje, o nuo 1997 m. ir kiti Lietuvos kariniai orkestrai pradėjo rengti šiuos pasirodymus.
Nuo įsikūrimo pradžios orkestras dalyvavo 27-se tarptautiniuose festivaliuose. Grojo visose NATO valstybėse. Lietuvos kariuomenės 80-mečio proga orkestras koncertavo NATO būstinėje Briuselyje.