Rugsėjo 29 d. reorganizuojama Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Prisikėlimo apygardos 6-oji rinktinė. Iškilmingos ceremonijos metu Šiauliuose, Prisikėlimo aikštėje, rinktinės vėliavą vadas mjr. Sergejus Venslovaitis perduos Savanorių pajėgų vadui plk. Antanui Plieskiui.
Šios rinktinės reorganizacija užbaigia KASP reformų etapą, kurio metu buvo reorganizuota dešimt Savanorių pajėgų rinktinių.
Išformuotame 6-osios rinktinės štabe ir jį aptarnaujančiuose padaliniuose tarnavę profesinės karo tarnybos kariai tarnybą tęs kituose krašto apsaugos sistemos vienetuose. Rinktinės kuopos ir ten tarnaujantys kariai savanoriai priskirti Vyčio apygardos 5-ajai rinktinei (Panevėžio aps.).
Pirmieji savanoriai Šiaulių apskrityje užsiregistravo po 1990 m. kovo 11-osios. Jie nuo 1990 m. pavasario pradėjo saugoti savivaldybės pastatus, energetikos, ryšių objektus, įmones, padėjo policijai palaikyti viešąją tvarką. 1991 m. sausį prasidėjus neramumams, savanorių būriai, sudaryti iš Šiaulių apskrities gyventojų, išvyko ginti Aukščiausiosios Tarybos rūmų, prisiekė Lietuvos Respublikai.
Pirmosios savanorių kuopos Šiauliuose susikūrė 1991-aisiais metais sausio pabaigoje–kovo pradžioje. 1991 m. birželio 1 d. Krašto apsaugos departamento generalinio direktoriaus įsakymu buvo įkurta Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos (SKAT) Šiaulių rinktinė. Rimantas Jurgaitis paskirtas pirmuoju Šiaulių rinktinės vadu. Pirmasis Šiaulių rinktinės paradas įvyko Prisikėlimo aikštėje 1991 m. lapkričio 29 d. Tada buvo pašventinta rinktinės vėliava, rikiuotėje dalyvavo apie 400 savanorių.
1991 m. gruodžio mėnesį Vyriausybės pavedimu, rinktinės savanoriai pradėjo saugoti svarbius valstybinius objektus, 1991-1992 m. stebėjo sovietų armijos karinius dalinius, blokavo kelius.
Rinktinei per daugiau nei 15 jos gyvavimo metų vadovavo: nuo 1993 m. kpt. Jonas Zaturskis, nuo 1998 m. mjr. Romualdas Opulskis, nuo 2004 m. mjr. Sergejus Venclovaitis.
Keičiantis geopolitinei situacijai, kito Lietuvos kariuomenės ir KASP uždaviniai bei užduotys. Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės kariai savanoriai susidūrė su naujais išbandymais, kuriuos, būdami puikiai pasirengę, sėkmingai išlaikė – 2003 m. dalyvavo humanitarinėje misijoje Persijos ilankos regione. 2004 m. Savanorių pajėgoms perėmus tarptautines operacijas Balkanų regione, tarnavo KFOR-10, KFOR-11, BALTSQN-11 kontingentų sudėtyse Kosove, taip pat PAG-2 (Goro provincijos atkūrimo grupės Lietuvos karių antrosios pamainos) sudėtyje Afganistane.
Pastaba žurnalistams. Ceremonijos pradžia – 13.00 val.
Gr. Vilius Džiavečka (KASP) mob. tel. 86 99 87591