Rugsėjo 21 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovykloje surengtoje šventėje lankėsi maždaug 300 vaikų iš Čagčarano vaikų namų.
Netrukus prasidėsiančio Ramadano šventėje dalyvavę vaikai grupės kariams bei civiliams parengė specialią programą – dainavo, deklamavo eilėraščius, šoko tautinius šokius ir suvaidino spektaklį „Turtuolis”.
Susirinkusiuosius sveikino Goro provincijos atkūrimo grupės vadas pulkininkas Vilmas Šatas, Goro provincijos gubernatorius Shah Abdul Ahad Afzali. Šventėje taip pat dalyvavo Goro policijos viršininkas generolas Naserulah Shah Jahan Noori, Provincijos administracijos departamentų vadovai, iš viso – maždaug 30 provincijos administracijos bei valdžios atstovų.
JAV bendrovė KBR, aprūpinanti PAG stovyklą, kiekvienam šventėje dalyvavusiam vaikui išdalino po padėklą įvairiausių gardėsių – vaisių, saldumynų. Vėliau buvo įtektos dovanėlės – mokymosi priemonės.
Šventę organizavo PAG Civilių ir kariškių bendravimo skyriaus kariai iš Lietuvos, Danijos ir Kroatijos, kurie nuolatos bendradarbiauja su Čagčarane įsikūrusiais vaikų namais. Šiuose namuose nuolat gyvena apie 200 našlaičių, dar apie 150 vaikų iš labai skurdžių šeimų į šią prieglaudą ateina tik dienos metu. Įstaigoje veikia vaikų darželis, pradinė mokykla.
Ramadanas – šventas musulmonų mėnuo, kurio metu laikomasi griežto pasninko (nuo aušros iki saulėlydžio nevalgomas maistas, negeriamas vanduo), meldžiamasi. Šiais metais Ramadanas prasidės rugsėjo 23-osios vakarą.
PAG-3 atstovas spaudai ltn. Skomantas Povilionis.