Įpusėjus karštai vasarai, liepos mėnesį, Kunigaikščio Vaidoto tiesioginės paramos logistikos batalionas Nemirsetoje organizavo vaikų stovyklą, kurioje dalyvavo 47 vaikai.
Stovyklos tikslas – ugdyti vaikų patriotiškumo jausmą, draugiškumą, ištvermę, išmokyti vaikus atlikti užduotis komandoje, naudingai praleisti laisvalaikį.
Stovyklos atidarymo metu buvo pakelta stovyklos vėliava, vaikai pasižadėjo būti drausmingi, draugiški, pagelbėti draugui, klausyti vyresniųjų ir vykdyti jiems paskirtas užduotis. Vaikų susipažinimas vyko prie jūros, kur jie piešė, kūrė eiles, žaidė.
Stovykla buvo įrengta lauko principu: palapinės, lauko virtuvė, lauko dušai, prausykla, kt.
Vaikų darbotvarkė buvo kruopščiai suplanuota. Vaikai kėlėsi ryte pagal muziką, rikiuodavosi prie stovyklos vėliavos, kur jų jau laukė treneris. Rytinė mankšta – pradžia geros dienos ir puiki priemonė pakelti nuotaiką, susikaupti naujiems dienos įvykiams. Vaikų būriai kiekvieną rytą bėgo prie jūros, taip ugdydami ištvermę ir fizines savybės. Kiekvieną dieną vaikams buvo rengiamos iškylos į įvairias įžymias vietas, muziejus, delfinariumą, spektaklius; vaikai apsilankė spektaklyje „Pasaka iš kepurės”, kur jiems buvo suteikta galimybė patiems vaidinti.
Stovyklos metu vaikams taip pat buvo rengiamos kultūrinės pažintinės ekskursijos po Klaipėdos miestą ir jo apskritį; vaikai lankėsi gelbėjimo poste, apžiūrėjo karinį sraigtasparnį.
Buvo organizuojamos įdomios bei ilgos kelionės (apie 4 km) į Palangą. Vaikai dalyvavo daugelyje varžybų. Jų nuomone, įdomiausios buvo šaudymo, granatų mėtymo, krepšinio bei estafečių vandenyje varžybos. Laimėjusieji prizines vietas gavo diplomus bei suvenyrus.
Stovykloje vaikai taip pat dalyvavo Šv. Mišiose, kurias aukojo karo kapelionas kpt. Kęstutis Masevičius.
Atėjus laikui atsisveikinti, vaikai patys vaidino, skaitė eilėraščius, dainavo.
Stovykla padėjo vaikams tapti savarankiškesniais, draugiškesniais, labiau suvokti patriotiškumo jausmą.
Ltn. Jelena Felde.