Penktadienį, birželio 2 d., 13.30 Krašto apsaugos ministerijos Juodojoje salėje (I a.) bus rengiama iš Afganistano grįžusio Lauko pajėgų vado brigados generolo Arvydo Pociaus ir misiją baigusios Goro provincijos atkūrimo grupės antrosios pamainos (PAG-2) vado pulkininko Gintaro Ažubalio spaudos konferencija apie tarptautinės misijos Afganistane eigą ir ypatumus.
Misiją baigusios PAG-2 paskutinė karių grupė ir vadovybė iš Afganistano grįžo šią savaitę.
Televizijų atstovų dėmesiui: į jūsų BETACAM kasetes galime perrašyti maždaug 10 min. vaizdo medžiagos iš gegužės mėn. vykusio brg. gen. A. Pociaus vizito Afganistane. Dėl perrašymo kreiptis į Domantą Vildžiūną, tel. 2735 643, 8 611 02980.
——————-
Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės misija pradėta 2005 m. birželio mėn. Šiuo metu Čagčarane tarnauja trečioji PAG pamaina. Su daugiau nei 120 lietuviais kartu tarnauja danai, islandai, kroatai, amerikiečiai.
Misijos, sudėtinės NATO vadovaujamos Tarptautinių saugumo paramų operacijos dalies, pagrindinės užduotys – stiprinti centrinės Afganistano valdžios įtaką Goro provincijoje, padėti vietinėms saugumo struktūroms kurti saugią aplinką ir stabilumą, sudaryti tinkamas sąlygas provincijai ir valstybei atkurti tarpininkaujant ir skatinant įvairių valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų veiklą provincijoje.
Danguolė Bičkauskienė (Lauko pajėgų štabas), mob. 8 686 06265, tel. 2785 50 94.