Savaitgalį Vilniuje vyks penktasis šalies karinių pučiamųjų orkestrų festivalis „Tattoo”.
Tradiciniame festivalyje dalyvaus šeši šalies orkestrai – Lietuvos kariuomenės garbės sargybos orkestras, Karinių oro pajėgų orkestras, Krašto apsaugos savanorių pajėgų orkestras, Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono orkestras, taip pat Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis orkestras ir festivalio svečiai – Estijos gynybos pajėgų orkestro muzikantai.
Šeštadienį festivalio dalyviai rengs koncertus Vilniaus mieste – kariška muzika skambės Katedros, Savivaldybės, Lukiškių ir kitose miesto aikštėse. Sekmadienį karinių orkestrų muzika skambės per Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės dienos iškilmes. Sekmadienio popietę Gedimino prospektą sudrebins karinių maršų garsai, vyks orkestrų paradas.
Sekmadienį Vingio parke organizuojamas pagrindinis festivalio koncertas, kuris suteiks daug smagių akimirkų šių metu Kariuomenės ir visuomenės vienybės šventės dalyviams. Koncerte skambės populiariausi Lietuvos ir užsienio kompozitorių kūriniai iš karinių orkestrų programos. Koncertas baigsis šventiniais fejerverkais.
Šalies karinių orkestrų festivalis pradėtas rengti 1997 metais Tauragėje ir vyko 1999, 2001 ir 2004 metais. Penktasis 2006 metų festivalis pirmą kartą organizuojamas Vilniuje.
Lietuvos kariniuose orkestruose groja profesionalūs muzikantai, kolektyvai dažnai įvairioms progoms rengia koncertus Lietuvos ir užsienio visuomenei, taip pat dalyvauja NATO ir kitų šalių karinės muzikos festivaliuose.
Pirmasis Lietuvos kariuomenės orkestras – Lietuvos kariuomenės pėstininkų pulko orkestras – buvo suburtas 1919 metais kapelmeisterio Juozo Gudavičiaus iniciatyva. Kertinį akmenį orkestrui padėjo Stulgių klebonas Antanas Kaributas, padovanojęs pirmuosius instrumentus. Šie instrumentai ir 18 savanorių muzikantų, iš kurių vos keli mokėjo griežti iš gaidų, tapo orkestro branduoliu. Orkestras įsikūrė Marijampolėje, prie pulko štabo, orkestrui vadovavo J.Gudavičius.
Pirmasis atkurtos kariuomenės karinis orkestras – Krašto apsaugos savanorių pajėgų pučiamasis orkestras. Balandžio mėnesį šis orkestras šventė 15 metų minėjimo šventę.
Karinių pučiamųjų orkestrų festivalio Vilniuje gegužės 20-21 d. programa
2006 m. gegužės 20 d.
17.30 Karinių pučiamųjų orkestrų festivalio koncertai miesto aikštėse. Dalyvauja:
Lietuvos kariuomenės garbės sargybos orkestras, Katedros aikštė;
Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis orkestras, Europos aikštė;
Lietuvos karinių oro pajėgų orkestras, Savivaldybės aikštė;
Krašto apsaugos savanorių pajėgų orkestras, Lukiškių aikštė;
Lietuvos kariuomenės didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono orkestras, aikštė prie prekybos ir pramogų centro „Akropolis”.
2006 m. gegužės 21 d.
13.30 Karinių pučiamųjų orkestrų paradas Gedimino prospekte nuo Krašto apsaugos ministerijos iki Seimo rūmų;
16.30 Karinių orkestrų koncertas Vingio parko estradoje. Dalyvauja:
Lietuvos karinių jūrų pajėgų orkestras
Lietuvos karinių oro pajėgų orkestras
Krašto apsaugos savanorių pajėgų orkestras
Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono orkestras
Estijos gynybos pajėgų orkestras
Lietuvos kariuomenės garbės sargybos orkestras.