Reaguodama į Lietuvos karinių oro pajėgų prašymą padėti gesinti gaisrą Kuršių nerijoje, gegužės 5 d. rytą Latvija atsiuntė savo karinių oro pajėgų gelbėjimo sraigtasparnį. Įvykio vietoje nuo ketvirtadienio popietės taip pat dirba du Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparniai su specialia gaisrų gesinimo įranga.
Lietuvos karinių oro pajėgų vado pulkininko Artūro Leitos teigimu, sraigtasparnių pagalba yra ypač vertinga, nes jie gali pilti vandenį tose vietose, į kurias ugniagesiams eiti vis dar pavojinga, operatyviai teikti informaciją apie gaisro židinius ir, esant būtinybei, skubiai evakuoti žmones. Sraigtasparnis savo specialia įranga vienu metu gali pasemti iki 2,5 t vandens.
Per naktį ir iki šiol gaisrą gesina kas keturias valandas vieni kitus keičiantys 169 kariai iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio bataliono (Tauragės r.), 20 karių iš Karinių jūrų pajėgų, kuriuos kas keturias valandas keičia kiti 20 karių, 30 karių savanorių, trys Karinių oro pajėgų sraigtasparnių įgulos. Gesinti gaisrą vakar padėjo ir 20 karių iš Generolo leitenanto Motiejaus Pečiulionio arsenalo (Radviliškio r.). Gaisrą gesinantiems kariams vadovauja Klaipėdos įgulos viršininkas, Karinių jūrų pajėgų vadas flotilės admirolas Kęstutis Macijauskas.
Karių pagrindinė užduotis buvo riboti ugnies plitimą, kirsti proskynas, nukasti žolę, kasti griovas, budėti.
Gaisrą Smiltynėje gegužės 4 d. maždaug 13.15 val. pastebėjo Karinių jūrų pajėgų operatyvinis stebėtojas.