Kovo 29 d. Afganistane dėl neapdairumo apsinuodijo Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG-2) karys. Stovyklos medikai seržantui M. P. skubiai suteikė pirmąją medicinos pagalbą. Tęsti gydymą srž. M. P. buvo evakuotas į trečio lygio medicinos įstaigą – vokiečių karo ligoninę Kabule.
Vokiečių gydytojai kario būklę įvertino kaip stabilią, jį lydintiems lietuvių karo medikams rekomendavo ligonį artimiausiu laiku perskraidinti į Lietuvą tolimesniam gydymui.
Apie šį nelaimingą atsitikimą informuoti kario artimieji.
PAG-2 atstovo spaudai majoro Alberto Dusevičiaus teigimu, karys nukentėjo PAG-2 technikos parko patalpose, ruošdamas transporto priemonę vykdyti užduotį ir neapdairiai gurkštelėjęs elektrolito tirpalo, skirto automobilių akumuliatoriams.
PAG-2 vado nurodymu pradėtas tarnybinis tyrimas. Pasak mjr. A. Dusevičiaus, šiuo metu jau nustatyta, kad karys nepastebėjo perspėjančio užrašo „Nuodinga” ir supainiojo butelį elektrolito tirpalo su geriamuoju vandeniu.
Šiuo metu Afganistane dienos temperatūra pakyla iki 15 laipsnių šilumos, todėl kariams patariama gerti daugiau vandens negu žiemos laikotarpiu.
Lauko pajėgų vado sekretoriatas,
Danguolė Bičkauskienė, tel. 8 (5) 2785 094, 8 686 06265.