Kovo 18 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG-2) kariai vadovaujami civilių ir kariškių bendradarbiavimo skyriaus viršininko majoro Aleksiejaus Gaiževskio, Čagčarano mergaičių mokykloje sodino vaismedžius.
Čagčarano mergaičių mokyklos direktorė PAG-2 kariams pasiūlė sutikti musulmoniškuosius Naujuosius Metus-Sal-e Nav pagal afganistaniečių papročius sodinti medžius. Už Goro provincijos atkūrimo grupės civilių, lietuvių ir islandų diplomatų pinigus buvo nupirkta 100 vaismedžių sodinukų – obelų, šilkmedžių ir abrikosų, kuriuos Lietuvos kariai pasodino mergaičių mokyklos kieme
Kariai, atvykę į mokyklos kiemą jau rado iškasta 100 duobių sodinukams, todėl visas sodinimas truko apie pusvalandį. Kariai stebėjosi, kad pasodintų vaismedžių vietiniai gyventojai net nesiruošia palaistyti. Tačiau laistymui buvo padarytas paslėptas kanalas, kuris, atsukus meistriškai sumontuotą šliuzą, pagirdė tik ką pasodintą sodą.
Po sodinimo kariai buvo pakviesti apsilankyti mergaičių gimnazijoje. Ir nors oranžinių suolų eilės bei rašomosios lentos čia buvo panašios į lietuviškų mokyklų, vis dėlto dari kalbos rašmenys ant lentos, kai kur langai be stiklų ir nešildomos klasės priminė, kad čia ne Lietuva. O pasaulio pažinimo pamokas Čagčarano mergaitės pradeda susipažindamos su minų, granatų ir bombų tipais ir kaip sprogmenis atpažinti.
Sutikti musulmonų naujus metus afganų papročiu sodinant medžius Čagčarano mergaičių mokykloje nebuvo atsitiktinumas. Prieš pusmetį, Čagčarane besilankant Lietuvos prezidentui jo ekscelencijai Valdui Adamkui, Goro provincijos gubernatorius p. Šah Abdul Ahad Afzali pažadėjo, kad Čagčaranas atsodins savo iškirstus parkus ir užsivilks savo buvusį žalią rūbą. Lietuvos kariai padėjo Goro gubernatoriui tesėti pažadą, duotą Lietuvos prezidentui.
Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės atstovas spaudai mjr. A. Dusevičius