Vasario 16 d. Vytauto Didžiojo karo muziejuje Kaune bus pasirašytas muziejaus perdavimo Krašto apsaugos ministerijai aktas.
Iškilmingoje ceremonijoje dalyvaus krašto apsaugos ministras Gediminas Kirkilas, kultūros ministras Vladimiras Prudnikovas, Kauno miesto vadovybės, muziejaus atstovai.
Kaip sakė Vytauto Didžiojo Karo muziejaus Karybos istorijos skyriaus vedėjas Arvydas Pociūnas, muziejaus perdavimo ceremonija bus ypač iškilminga. „Specialiai pagamintas odinis perdavimo raštas bus įneštas ant skydo, ministrai aktą pasirašys ant stalo, kuriuo yra naudojęsi Aleksandras I ir Napoleonas I”, – sakė A. Pociūnas. Renginio metu taip pat aidės salvių šūviai, Kauno karo istorijos klubo nariai demonstruos XII – XV a. riterių kostiumus.
Oficialiai Krašto apsaugos ministerija muziejaus steigėjo teises iš Kultūros ministerijos yra perėmusi nuo sausio 1 d. Vytauto Didžiojo karo muziejus – vienintelis respublikinis karybos istorijos muziejus, priklausantis Krašto apsaugos ministerijai.
Ceremonijos metu Karo muziejui bus perduota Ginklų fondo surinkta ginklų kolekcija.
Muziejaus steigėjo funkcijos Krašto apsaugos ministerijai bus perduodamos minint 85-tąsias muziejaus metines.
Pastaba žurnalistams. Muziejaus perdavimo ceremonijos Vytauto Didžiojo karo muziejuje (K. Donelaičio g. 64, Kaunas) pradžia – 13.00 val.