Vasario 6 d. iš misijos Pakistane grįžta pirmieji du Lietuvos kariuomenės vandens valymo vieneto kariai. Kartu bus pargabenta visa karių naudota technika. Likę kariai turėtų sugrįžti kitos savaitės pabaigoje. Dešimt Lietuvos kariuomenės vandenvalos vieneto karių dalyvavo NATO greitojo reagavimo pajėgų humanitarinėje operacijoje nuo stipraus žemės drebėjimo nukentėjusiame Arja rajone Pakistane.
Tris mėnesius trukusioje misijoje Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono vandens valymo specialistai išvalė 363 300 litrų geriamojo vandens, kurį naudojo vietos gyventojai ir patys kariai.
Kariai su vandens valymo įranga dirbo Pakistano šiaurės rytų regione, Arja rajone, Bagh miestelyje. Lietuvos vandens valymo vienetas buvo priskirtas Ispanijos bataliono Inžinerijos kuopai.
Lietuvos kariai į Pakistaną išvyko su vandens valymo įranga. Dar du įrenginiai buvo perkelti iš Afganistano, kur juos naudojo Lietuvos vadovaujama Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupė. Kariams įsikūrus naujoje stovykloje, buvo pradėtas naudoti stacionarus vandens valymo įrenginys.
Laisvu nuo tarnybos metu kariai padėjo remontuoti Arja rajono kelią bei atstatyti berniukų mokyklą, nes vaikai mokėsi lauke, po atviru dangumi.
Spalio 8-ąją Pakistane įvykus ypač stipriam žemės drebėjimui, šalies vadovybė kreipėsi į NATO vadovybę su prašymu suteikti pagalbą. Šiaurės Atlanto Taryba priėmė sprendimą suteikti pagalbą Pakistanui ir pirmą kartą aljanso istorijoje aktyvavo NATO greitojo reagavimo pajėgas (NGRP, angl. NRF – NATO Response Forces). NATO narės buvo paprašytos deleguoti pajėgas. Inžinerijos bei vandens valymo pajėgumai nurodyti kaip prioritetiniai. Lietuva priėmė sprendimą į misiją siųsti praėjusių metų pirmąjį pusmetį NGRP budėjusį vandens valymo vienetą.
Žurnalistų dėmesiui. Lėktuvas Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Zokniuose vasario 6 d. planuojama leisis 10.30 val. Žurnalistai prašomi registruotis tel. 8 (41) 592151 arba 8-610-11539 (ltn. Gedas Virbukas).