Sausio 27 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nariai dalyvavo išvažiuojamajame Vyriausybės pasitarime, kuris buvo surengtas Klaipėdoje, Karinių jūrų pajėgų štabe. Susitikimo metu LR Vyriausybės nariams krašto apsaugos ministras Gediminas Kirkilas pristatė Krašto apsaugos sistemos plėtros programą.
Prieš posėdį ministrai lankėsi Karinių oro pajėgų Pirmajame paieškos ir gelbėjimo poste Nemirsetoje. Karinių oro pajėgų vadas svečiams pristatė paieškos ir gelbėjimo darbų sraigtasparnį MI-8.
Vėliau Vyriausybės nariai vyko į Krašto apsaugos savanorių pajėgų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų mokomąjį batalioną Klaipėdoje. Šiame dalinyje nuo 2004 m. šalies kariai ruošiami tarptautinėms misijoms. Priešmisijinį pasirengimą Dragūnų batalione išėję kariai tarnauja Kosove, Irake ir Afganistane.
Po apsilankymo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų mokomajame batalione ministrai vyko į Karinių jūrų pajėgų štabą, kur apžiūrėjo Jūros stebėjimo jungtinį valdymo centrą. Jame be jūreivių budi Pasienio policijos, muitinės pareigūnai, dirba gamtosaugininkai.