Sausio 14-15 d. PAG-2 vadas plk. Gintaras Ažubalis ir kariai asmeniniu Goro provincijos gubernatoriaus Shah Abdul Ahad Afzali kvietimu, stebėjo vieną egzotiškiausių sporto šakų – buskaši (buzkashi) varžybas. Pagal afganistaniečių papročius pakviesti svetimšalį stebėti šį žaidimą yra pagarbos ir draugiškumo gestas.
Buskaši, arba lietuviškai „Ožio mėtymas”, yra nacionalinis afganistaniečių žaidimas, kuriuo jie nepaprastai didžiuojasi ir kuris Afganistano gyventojams sukelia daug emocijų. Buskaši žaidimo taisyklės yra labai paprastos – kiekvienas raitelis turi stengtis pagriebti iš vidurio rato ožio arba avino kūną ir apnešti jį ratu aplink visą areną. Kiti žaidėjai stengiasi tą ožį iš jo atimti. Žaidimas reikalauja raitelio ir žirgo vikrumo, jėgos ir ištvermės.
Susodinus garbingus PAG-2 svečius – vadą plk. Gintarą Ažubalį ir štabo viršininką plk.ltn. Gintarą Jurčiukonį šalia gubernatoriaus, nuskambėjus Afganistano himnui, buvo pristatyti svečiai ir žaidėjai.
Jau pirmasis bandymas apnešti ožį parodė, kad žiūrovai nenuobodžiaus. Įsikarščiavę raiteliai vargiai bepaisė arenos ribų ir prašvilpė savo žirgais pro pat susižavėjusius žiūrovus – lietuvaičius, danus ir islandus. Daugelis karių, matę buskaši tik filmuose, įnirtingai spragsėjo fotoaparatais.
Pasibaigus pirmos dienos atrankinėms varžyboms, gubernatorius pakvietė PAG-2 vadą plk. Gintarą Ažubalį trumpai pabūti kavalerijos pulkininku ant puikaus afganistaniečių ristūno.
Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės atstovas spaudai mjr. Albertas Dusevičius.