Rugsėjo 30 d. krašto apsaugos viceministras Marijus Velička, susitikęs su vienos dienos vizitu Vilniuje viešėjusiu Slovakijos gynybos ministerijos sekretoriumi Milošu Koterecu (Miloš Koterec), aptarė svarbiausias saugumo aktualijas ir bendradarbiavimo plėtojimo galimybes dvišaliuose ir daugiašaliuose formatuose.
Krašto apsaugos viceministras ir Slovakijos Gynybos ministerijos Valstybės sekretorius pasidalino planais siekiant įgyvendinti Velse priimtus sprendimus. M. Koterecas domėjosi Lietuvos patirtimi ir galima pagalba specialistų lygmenyje ruošiantis pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai 2016 metais. Taip pat svečias buvo supažindintas su Lietuvos patirtimi panaudojant Europos Sąjungos fondų lėšas.
Po susitikimo svečias lankėsi NATO energetinio saugumo kompetencijos centre Vilniuje, kuriame susipažino su centro veikla.
Planuojama, jog ateityje Slovakijos atstovas galėtų įsitraukti į NATO energetinio saugumo kompetencijos centro Vilniuje veiklą, taip pat pakviesti Slovakijos karius dalyvauti tarptautinėse pratybose „Gintarinė drąsa“ (angl. „Amber Courage“), „Baltijos šeimininkas“ (angl. „Baltic Host“). „Kardo kirtis“ (angl. „Saber Strike“) ir kt.
Nuotr. aut. – Giedrė Maksimovicz