Rytoj, rugsėjo 5 d., 8.30 val. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje susitiks pirmoji absolventų laida, iškilmingai paminėsianti 20-ąsias akademijos baigimo metines. Prieš dvidešimt metų akademiją baigė pirmieji 111 Lietuvos karininkų.
Renginyje kartu su I laidos absolventais dalyvaus Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika, akademijos vadovybė, darbuotojai, dėstytojai ir mokslinės bendruomenės nariai.
1992 m. liepos 13 d. Krašto apsaugos ministerijos įsakymu buvo įkurta Aukštesnioji krašto apsaugos mokykla, į kurią naujais mokslo metais įstojo 154 jaunuoliai ir buvo suformuotos dvi kariūnų kuopos. Kariūnai mokėsi dvejus metus pagal motorizuotųjų šaulių ir valstybės sienos apsaugos tarnybos mokymo programas.
1994 m. sausio 18 d. LR Seimo sprendimu Krašto apsaugos mokykla buvo reorganizuota į Lietuvos karo akademiją. Tų pačių metų liepos 20 d. akademiją baigė pirmoji Lietuvos karininkų laida ir 111-ai absolventų buvo suteiktas leitenanto laipsnis.
20-ųjų akademijos baigimo metinių minėjimas
Renginio metu Lietuvos karo akademijoje vyks pirmosios laidos karininkų, akademijos karių ir dėstytojų rikiuotė, tylos minute bus pagerbti jau anapilin išėję karininkai, renginyje pasirodys akademijos roko grupė „Vytis“.
Pirmosios absolventų laidos studijas Lietuvos karo akademijoje leis prisiminti ir šventės metu atidaryta Akademijos fotografo Kęstučio Dijoko nuotraukų paroda „Kai majorai dar buvo kariūnai…“
I absolventų laidos 20-ųjų akademijos baigimo metinių minėjimo pradžia – 8.30 val. akademijos rikiuotės aikštėje.
Asmuo ryšiams – Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Viešųjų ir tarptautinių ryšių skyriaus Viešųjų ryšių poskyrio vyriausioji specialistė Lina Vaitiekūnaitė, mob. 8 672 43 275.
I laidos studijos akademijoje
Nuotr. aut. – Kęstutis Dijokas