Nuo rugsėjo 1 d. Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje Kaune dešimt karių iš Ukrainos ir septyni kariai iš Armėnijos, Gruzijos ir Moldovos pradėjo mėnesio trukmės tarptautinį instruktoriaus kursą.
Pagrindinis šio kurso tikslas – suteikti klausytojams žinių ir įgūdžių, reikalingų planuojant ir rengiant karines pratybas. Kurso programa sudaryta pagal Lietuvos krašto apsaugos ministerijos nustatytus reikalavimus, įvertinus šių dienų ne NATO šalių kariuomenių poreikius ir NATO šalių ir Lietuvos kariuomenės sukauptą patirtį.
„Su partneriais iš šiame kurse dalyvaujančių šalių Lietuvos kariuomenė bendradarbiauja jau daugelį metų. Su Gruzijos ir Ukrainos kariais drauge dalyvavome tarptautinėje misijoje Afganistane, su Ukrainos kariais – ir Balkanuose, su jais kartu treniruojamės įvairiose tarptautinėse pratybose,“ – sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas.
Tokie kursai Lietuvos kariuomenėje yra rengiami nuo 2010 m., tačiau šiemet, atsižvelgus į Ukrainos saugumo situaciją ir poreikius, vietų skaičius Ukrainos atstovams padidintas iki dešimties. Spalio–lapkričio mėnesiais planuojama surengti papildomą kursą dar 20 Ukrainos puskarininkių.
„Šis tarptautinis kvalifikacijos kėlimo kursas – tai dar vienas svarbus žingsnis bendradarbiaujant su šalimis partnerėmis karinio rengimo srityje. Pasidalyti sukaupta patirtimi, taikant pažangiausią karinės pedagogikos patirtį, yra pasirengę geriausi ir didžiausią patirtį sukaupę mūsų instruktoriai,“ – sakė laikinasis Lietuvos kariuomenės Puskarininkių mokyklos viršininkas viršila Dainius Mockus.
Kursai vyks iki spalio 3 dienos.
Lietuvos kariuomens mokyklos nuotrauka