Rugpjūčio 18–23 d. Tauragėje, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotajame pėstininkų batalione, įsikūrusioje tarptautinėje jaunųjų šaulių ir jaunimo vasaros stovykloje karu su lietuviais dalyvauja ir svečiai iš Ukrainos – 21 ukrainietis. Iš viso stovykloje poilsiauja daugiau nei 100 jaunuolių nuo 8 iki 16 metų.
Lietuvoje viešintys ukrainiečiai – tai Ukrainos kariuomenėje ir pasienio tarnyboje tarnaujančių ir koviniuose veiksmuose dalyvaujančių karių, sužeistų karių ir Krymo pabėgėlių vaikai, atvykę iš Žitomiro, Kijevo ir Lvovo.
Ukrainiečiai į Lietuvą atvyko Lietuvos šaulių sąjungos kvietimu ir bendradarbiaujant su Ukrainoje veikiančia visuomenine organizacija INICIATYVA E+.
Poilsinėje stovykloje vaikai laiką leidžia vykdami į ekskursijas, susipažindami su Lietuvos ir Tauragės krašto istorija ir kultūra, sportuodami, užsiimdami kita aktyvaus poilsio veika. Viena iš rėmėjų „Elektronikos platintojų asociacija“ suorganizavo vaikams susitikimą su Kauno „Žalgirio“ krepšininkais ir paskaitų ciklą apie elektronikos atliekų surinkimą, padedanti saugoti gamtą.
Stovyklos atidarymo metu visuomeninės organizacijos „INICIATYVA E+“ atstovas ir Ukrainos delegacijos vadovas Artemas Leončikas (Artem Leončik) padėkojo Lietuvai ir jos žmonėms už kvietimą ukrainiečiams paviešėti Lietuvoje, kur jie gali pailsėti nejausdami karo grėsmės ir turi puikią galimybę pabendrauti su savo bendraamžiais.
Kęstučio bataliono informacija
Nuotraukų aut.: kpt. Gintaras Noreika ir gr. Vidas Stašaitis