Liepos 18 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos IV kurso kariūnai baigė dvi savaites trukusį pėstininkų būrio vado kovos kursą. Būsimieji leitenantai po Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro Pabradės poligone vykusių pratybų į akademiją grįžo įveikę 30 kilometrų taktinį žygį.
Ketvirto kurso kariūnai pratybose atliko patruliavimo, puolimo ir gynybos, taikos rėmimo operacijų ir mūšio mieste užduotis. Kariūnai buvo vertinami būryje pagal jiems paskirtas pareigas: būrio vado, jo pavaduotojo ir skyriaus vado. Būsimieji karininkai turėjo pritaikyti visus gebėjimus – planavimo, vadovavimo, ginklo valdymo ir individualaus kario įgūdžius. Pratybos vyko pagal išgalvotą scenarijų, o kariūnų operacijos rajonas tariamai buvo vienoje iš Afrikos valstybių.
Būrio vado kovos kursas – tai pėstininkų būrio vado kvalifikacinio egzamino trečioji dalis. Intensyvių ir nepertraukiamų lauko taktikos pratybų metu vertinamas kiekvieno kariūno individualus pasirengimas vadovauti padaliniui streso ir nuovargio sąlygomis, artimomis tikram mūšiui. Kursų metu taip pat vertinami kiti individualūs ir komandiniai veiksmai vadovaujant būriui.
Prie akademijos Vilniuje vartų iš pratybų grįžusius kariūnus pasitiko dėstytojai ir instruktoriai, grojo Lietuvos kariuomenės orkestras. Ceremonijos metu taip pat buvo paskelbti galutiniai rezultatai – visi – 21 kariūnas – išlaikė egzaminą. Jiems ir būsimiems Karinių oro pajėgų karininkams – 5 studijas Vilniaus Gedimino technikos universiteto Antano Gustaičio aviacijos institute baigusiems kariūnams, ir 2 kariūnams studijavusiems JAV Karinių jūrų pajėgų ir Pakrančių apsaugos akademijose, rugpjūčio 1 d. bus suteiktas pirmasis karininko – leitenanto – laipsnis. Geriausiai kvalifikacinį egzaminą išlaikęs kariūnas Marius Dzencevičius apdovanotas istoriniu kuršių kovos kirviu.
Nuotraukos – Kęstutis Dijoko