Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas palydėjo „Misija Sibiras 2014“ dalyvius
Liepos 17 d., Pasaulio lietuvių vienybės dieną, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas dalyvavo ekspedicijos „Misija Sibiras 2014“ išlydėtuvėse Vilniaus geležinkelio stotyje.
Pasak ministro J. Oleko, „Misija Sibiras“ yra viena gražiausių jaunimo iniciatyvų ir puikus meilės savo kraštui pavyzdys.
Šių metų projekto „Misija Sibiras” dalyviai vyksta į Krasnojarsko kraštą (Rusijos Federacija). Per artimiausias dvi savaites tikimasi atrasti ir įamžinti iki aštuonių lietuvių tremtinių kapinaičių.
Maršrutas drieksis Krasnojarsko srityje, Jeniseisko ir Kazačinskoje rajonuose. Gyvenvietės, kurias turėtų aplankyti jaunimo ekspedicija, išsidėsčiusios greta vienos didžiausių Sibiro upių – Jenisiejaus, 200–400 km ruože nuo Krasnojarsko miesto: Zyrianka, Jeniseiskas, Strelka, Savino, Zacharovka, Momotovo, Piskunovka, Lesosibiras. Šiose gyvenvietėse ekspedicijos dalyviai taip pat turėtų sutikti ir čia tebegyvenančių lietuvių.
Šiemet „Misija Sibiras’14“ ekspedicijos išlydėtuvės turėtų tapti vienu pagrindinių Pasaulio lietuvių vienybės dienos renginių.
„Misija Sibiras“ tai jau devintus metus labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ organizuojamas jaunimo pilietiškumą bei patriotiškumą ugdantis projektas. Nuo jo vykdymo pradžios lietuvių tremties ir įkalinimo vietose Sibire jau apsilankė dvylika jaunimo ekspedicijų, sutvarkiusių apie 100 lietuviškų kapinių ir susitikusių su ten gyvenančiais lietuviais.
Nuotr. aut. – Vaidotas Linkus