Birželio 26 d. Vytauto Didžiojo karo muziejuje Kaune atidaryta Lietuvos narystės NATO dešimtmečiui skirta paroda „Lietuva – NATO narė“, supažindinanti su Lietuvos karių dalyvavimu tarptautinėse operacijose ir misijose Lietuvai siekiant narystės Aljanse ir jau tapus nare.
Parodos atidarymo ceremonijoje tylos minute buvo pagerbti žuvusieji tarptautinėse taikos palaikymo misijose ir operacijose kariai. Žuvusiems Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų mokyklos mokiniai Karo muziejaus sodelyje padėjo gėlių prie Laisvės paminklo. Tarptautinėse taikos palaikymo misijose tarnybą atlikę Lietuvos kariai pasidalijo prisiminimais ir patirtimis iš operacijų regionų.
Renginio dalyvius pasveikino Karo muziejaus direktorius Kęstutis Kuršelis, parodą pristatė vienas iš parodos organizatorių Naujausiųjų laikų karybos istorijos skyriaus vyriausiasis muziejininkas Antanas Jankūnas.
Paroda veiks iki rugpjūčio 28 dienos.
Artūro Užgalio nuotraukos