Birželio 18 d. Tartu mieste, Estijoje, Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas dalyvaus Baltijos gynybos koledžo Jungtinio vadovavimo ir štabo karininkų kurso ir civilių tarnautojų kurso baigimo ceremonijoje, kurios metu kursų baigimo diplomai bus įteikti penkiolikai koledže žinias gilinusių Lietuvos karininkų ir civilių tarnautojų.
Baltijos gynybos koledže organizuojamuose Jungtinio vadovavimo ir štabo karininkų kursuose karininkai rengiami įvairioms vadovaujančioms pozicijoms. Kursuose dalyvauja atstovai iš Baltijos šalių, kitų NATO ir Europos Sąjungos valstybių, taip pat šalių partnerių – Armėnijos, Azerbaidžano, Bosnijos ir Hercegovinos, Gruzijos ir kt.
Civilių tarnautojų kurso tikslas – suteikti civiliams tarnautojams reikalingų žinių ir gebėjimų vystant ir įgyvendinant nacionalinę saugumo ir gynybos politiką per civilinę-karinę partnerystę operaciniame ir strateginiame lygmenyse.
Iš viso šiais metais Baltijos gynybos koledže Jungtinio vadovavimo ir štabo karininkų ir Civilių tarnautojų kursus baigia apie 60 studentų iš 17 šalių.
Baltijos gynybos koledžas yra bendra Lietuvos, Latvijos ir Estijos operacinio ir strateginio lygmens karininkų rengimo ir civilių mokymo įstaiga, įkurta 1999 metais. Šiuo metu koledžui vadovauja generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras.
KAM archyvo nuotr.