Birželio 6 d. Krašto apsaugos ministerijoje bus išlydėtas kadenciją baigiantis Vengrijos gynybos atašė Lietuvai pulkininkas Szabolcsas Szilágyi (Szabolcs Szilágyi). Atsisveikinimo proga krašto apsaugos viceministras Marijus Velička gynybos atašė apdovanos krašto apsaugos sistemos medaliu „Už nuopelnus“.
Atsisveikinimo ceremonijoje taip pat dalyvaus Vengrijos ambasadorius Lietuvoje Zoltánas Pecze (Zoltán Pecze), Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės atstovai.
Plk. S. Szilágyi gynybos atašė Lietuvai pareigas ėjo nuo 2009 m. Vengrijos gynybos atašė Lietuvai reziduoja Lenkijoje.
Lietuva ir Vengrija gynybos srityje bendradarbiauja pagal 1997 m. pasirašytą susitarimą dėl dvišalių kontaktų ir bendradarbiavimo gynybos srityje.
Lietuvos kariai Vengrijoje yra mokęsi kalbų, dalyvavo karinių stebėtojų ir kt. kursuose. Iki 2004 m. Vengrija dalijosi savo patirtimi su Lietuva derybų su NATO, dokumentų rengimo, kariuomenės pertvarkymo pagal NATO standartus klausimais. 2005 m. Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono Vandenvalos vienetas kartu su Vengrijos logistikos vienetu budėjo 4-oje NATO greitojo reagavimo pajėgų pamainoje.
2015 m. Vengrijos karinės oro pajėgos prisijungs prie NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse ir budėjimui skirs karių kontingentą.
Pastaba žiniasklaidai:
Atsisveikinimo su Vengrijos gynybos atašė Lietuvai ceremonija vyks Krašto apsaugos ministerijos Juodojoje salėje 11 val.
Nuotr. aut. – Alfredas Pliadis (archyvo)