Gegužės 17 d. Vytauto Didžiojo karo muziejus Kaune surengė „Muziejų nakties“ programą „Retro šūvis“, jos tema buvo Lietuvos tarpukaris.
Renginyje koncertavo Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orkestras, pasirodymus surengė Kauno muzikos ir choreografijos mokyklų, Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų mokyklos, kitų Kauno mokyklų ir gimnazijų atstovai.
„Muziejų nakties“ metu vyko dokumentinių filmų iš Vytauto Didžiojo karo muziejaus fondų rinkinių apie tarpukario laikus peržiūra, surengta ekskursija į karilioną. Šeimos dalyvavo edukaciniuose žaidimuose, tapė piešinius ant vandens.
Kauniečiai ir miesto svečiai mėgavosi Juliaus Vilnonio vakaro varpų ir retro grupės „Randevu“ koncertais, Kauno šokio teatro „Aura“ spektakliu. Renginyje taip pat dalyvavo Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų draugijos narės.
Vytauto Didžiojo karo muziejaus vyriausiasis muziejininkas ir karo istorikas Vidmantas Airinis Biržų krašto muziejaus „Sėla“ nakties renginyje „Karas ir taika Biržuose“ pristatė savo monografiją „Pro Deo et Patria. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės husarai 1500–1673. Abiejų Tautų Respublikos husarų ginkluotė Vytauto Didžiojo karo muziejaus rinkiniuose“.
Karo muziejaus nuotraukos