Gegužės 8 d. į Lietuvą grįžo tarptautinę misiją Centrinės Afrikos Respublikoje baigę Lietuvos karinių oro pajėgų kariai. Nuo balandžio pradžios 10 Lietuvos karių su transporto lėktuvu C-27J „Spartan“ teikė paramą Prancūzijos operacijai „Sangaris“, kuria siekiama stabilizuoti padėtį Centrinės Afrikos Respublikoje, užkirsti kelią smurtui ir civilių aukoms, sudaryti sąlygas humanitarinei pagalbai šalyje teikti.
Iš nuolatinės dislokacijos vietos N‘Djamenoje grįžusius karius pasitiko Karinių oro pajėgų Štabo viršininkas pulkininkas Audronis Navickas, Karinių oro pajėgų kapelionas majoras Virginijus Veilentas, Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės vadas pulkininkas leitenantas Vidmantas Raklevičius, karių draugai, artimieji.
„Kovinėse užduotyse dalyvauti neteko, mūsų atliktos užduotys logistinės – transportavome įvairius krovinius, karius, amuniciją. Džiaugiuosi, kad šias užduotis įvykdėme atsakingai ir sulaukėme nemažai teigiamų vertinimų,“ – apie misiją atsiliepė įgulos vadas kapitonas Arūnas Jurgaitis.
Mėnesį trukusios misijos metu Lietuvos kariai iš oro uostų Centrinės Afrikos Respublikoje, Čade, Nigeryje, Burkina Faso ir Malyje gabeno operacijai reikalingos įrangos ir amunicijos, skraidino personalą. Per misijos laikotarpį „Spartan“ atliko 54 skydžius.
Oficiali karių sutikimo ceremonija planuojama gegužės 13 d. 11.00, KOP Aviacijos bazėje Šiauliuose.
Ankstesni pranešimai: