Trumpas interviu su trijų savaičių parengtojo rezervo karių mokymuose Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione Alytuje dalyvavusiu jaunesniuoju eiliniu Valerijumi Eidukaičiu. Šiuose mokymuose kartu su kitais 100 rezervo kuopos karių Valerijus atnaujino privalomosios pradinės karo tarnybos metu įgytas žinias ir įgūdžius.
Ką tik baigėsi intensyvios pratybos, kokios nuotaikos ir įspūdžiai?
Pripažinsiu, lengva nebuvo, teko veikti sutelkus valią ir fizines jėgas, tačiau drąsiai galiu teigti, kad didžiuojuosi savo pasiektais rezultatais tiek šių pratybų, tiek viso rengimo metu. Pirmoji pratybų para, o kartu ir naktis, praleista patrulio bazėje ir vykdant užduotis, pareikalavo daug jėgų. Viduje radėjau šiek tiek dvejoti savo galimybėmis. Labi dėkoju kolegoms ir ypač instruktoriams, kurių profesionalumas ir tvirtumas greitai įkvėpė pasitikėjimo savimi ir suteikė jėgų tolesniems veiksmams. Žaviuosi savo vadais, gebančiais apjungti ir suvienyti žmones bendro tikslo labui.
Grįžtant atgal į civilinį gyvenimą – minėjote, kad turėjote galimybę į šiuos trijų savaičių rezervo mokymus ir nevykti. Kas vis dėlto paskatino jus pasielgti kitaip?
Taip, turėjau galimybę rinktis. Mano darbovietė – Muitinės departamentas. Dėl tarnybos specifikos, gavus šaukimą į kartotinius mokymus, jų galima atsisakyti, tačiau mano pasirikimas nuo pat pradžių buvo tvirtas – dalyvausiu. Mano norą neatsisakyti mokymų skatino ne tik šeimos narių bei kolegų darbe palaikymas, bet ir labai teigiamas tarnybos viršininkų palaikymas. Į tarnybą grįšiu aukštai iškelta galva.
Kas jums yra pareiga Tėvynei, šaliai, ką ji reiškia?
Nuo mažų dienų šeimoje man buvo skiepijamas pareigos jausmas, atsakingumas už savo veiksmus, diegiamos šeimos vertybės, meilė savo kraštui, šaliai, šeimai. Todėl šią dieną aš ir esu čia, be jokių išlygų ir išskaičiavimų, siekiantis ir norintis būti pasirengęs prisidėti prie krašto gynybos, jei to prireiktų.
Ir kokią trumpą žinią pasiųstume visuomenei po šių mokymų?
Tikėkite Lietuvos kariuomene, jos galimybėmis, joje tarnaujančiais žmonėmis, jų gebėjimais ir pasiryžimu. Jei aš ir turėjau kažkokių dvejonių iki šiol, tai dabar jie išsisklaidė, ir raginu visus tai pamatyti ir išbandyti bei visais įmanomais būdais prisidėti prie kariuomenės stiprinimo ir vardo garsinimo.
Vyr. srž. Romo Albaičio nuotrauka ir tekstas
Nuotraukoje: j. eil. V. Eidukaitis ( dešinėje)