Balandžio 15 d. krašto apsaugos viceministras Marijus Velička dalyvaus Europos Sąjungos (ES) gynybos ministrų sustikime Liuksemburge, kuriame bus aptariama situacija Ukrainoje, Rytų partnerystė, ES operacija Centrinės Afrikos Respublikoje.
Susitikime ypatingą dėmesį ministrai skirs situacijai Ukrainoje, diskutuos apie būtinybę plėsti bendradarbiavimą su Ukrainai gynybos ir saugumo srityje. Šioje diskusijoje planuoja dalyvauti ir NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas.
Ministrai aptars ir ES operacijos Centrinės Afrikos Respublikoje pradžią, laukiančius iššūkius bei pajėgų generavimo klausimus. Lietuva šiai operacijai yra delegavusi karininką į vasario pradžioje įsteigtą operacinį štabą Graikijoje.
ES ministrai taip pat ketina aptarti rengiamą ES jūrų saugumo strategiją bei naujas priemones, skirtas sustiprinti daugiašalį bendradarbiavimą gynybos srityje.