Balandžio 4 d. Vilniuje susitikę Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Albanijos gynybos ministrė Mimi Kodheli aptarė padėtį Ukrainoje ir jos įtaka regiono saugumui, taip pat kibernetinio ir energetinio saugumo, kitus dvišalio bendradarbiavimo klausimus.
Susitikimo metu ministras J. Olekas išreikė susirūpinimą dėl įvykdytos Ukrainos dalies okupacijos ir aneksijos, tarptautinių teisių pažeidimų ir tarptautinių susitarimų nepaisymo. Pasak ministro, šis agresijos procesas yra jaučiamas ir prie Lietuvos sienų, prie kurių sutelktos didelės karinės pajėgos su padidinta kovine parengtimi.
„Manau, kad dabar yra tinkamas laikas priimti skubius sprendimus ir imtis ryžtingų veiksmų, kad būtų apsaugotos NATO sienos. Šiandien, netoli Lietuvos vykstant neramumams, mūsų sąjungininkai sustiprino oro policijos misiją, atsiųsdami papildomus naikintuvus ir yra pasiruošę imtis visų būtinų karinių priemonių, kad būtų užtikrintas Baltijos šalių saugumas. Tai yra pirmas žingsnis, parodantis Aljanso solidarumą ir įsipareigojimų vykdymą“, – sakė ministras J. Olekas.
Susitikimo metu buvo aptartos naujosios saugumo grėsmės – energetinio ir kibernetinis saugumo stiprinimo galimybes, akcentuotas glaudesnis ES ir NATO bendradarbiavimo poreikis, ypač Rusijos ir Ukrainos konflikto akivaizdoje.
Balandžio 3-4 dienomis užsienio reikalų ir gynybos ministrai, aukšto rango NATO pareigūnai dalyvauja Lietuvos narystės NATO dešimtmečiui pažymėti skirtoje tarptautinėje konferencijoje Vilniuje.