Kovo 17 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika dalyvavo pernai rudenį atstatyto didžiausio Baltijos šalyse laisvės kovotojų bunkerio Dobelės mieste ( Latvijoje) atidarymo ceremonijoje.
„Tai simbolinė vieta, kuri turėtų mums priminti partizanų kovos reikšmę. Jų dėka dešimtmečiui buvo pristabdytas tautinio identiteto naikinimas, asimiliacija, tautos vertimas paklusnia okupanto valdžiai. Žvelgdami į mūsų istoriją ir neramaus šiandienos pasaulio aktualijas, regime, kokia trapi vertybė yra šalies Nepriklausomybė, jai visada gali kilti pavojus ir jai išsaugoti reikalingas nuolatinis ir besąlygiškas visų mūsų pasiryžimas ginti iš protėvių perimtą neįkainojamą paveldą – Valstybę“, – ceremonijoje sakė ministras J. Olekas.
Šis bunkeris įamžina prieš 65-erius metus vykusį paskutinįjį Ilės mūšį, kuriame su okupantų pajėgomis susigrūmė 25 Latvijos ir Lietuvos partizanai.
Renginio metu vyks 1949 m. kovo 17 d. paskutiniojo Ilės mūšio inscenizacija.
Šiais metais minimos 65-oisios paskutiniojo Ilės mūšio metinės. Tuo metu bunkeryje buvo apsistoję 25 partizanai, tarp kurių – 9 lietuviai. Susirėmimo metu septyni lietuviai žuvo, likę du buvo paimti į nelaisvę. 1992 metais žuvusių partizanų palaikai buvo perlaidoti Virkus kapinėse Dobelės mieste Latvijoje.
Renginyje taip pat dalyvavo Latvijos gynybos ministras Raimondas Vejonis (Raimonds Vējonis), Latvijos kariuomenės vadas generolas leitenantas Raimondas Graube (Raimonds Graube) ir kt.
KAM nuotraukos