Kovo 7 d. Kuršių mariose ties Preila į ledo properšą įsmukusių dviejų žmonių gelbėjimo operacija baigėsi sėkmingai, į nelaimę patekusieji asmenys išgelbėti ir perduoti medikams. Gelbėjimo operaciją koordinavo Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras.
Karinių jūrų pajėgų pareigūnai 14 val. 54 min. sulaukė pranešimo, kad Kuršių mariose ties Preila, apie 300 m nuo kranto į ledą įlūžo du žmonės. Į gelbėjimo operaciją buvo išsiųsta Vidaus reikalų ministerijos Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos gelbėtojų komanda ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės laivas „Viesulas“, taip pat šiai operacijai buvo pasirengusi ir Karinių oro pajėgų sraigtasparnio Mi-8 įgula.
Iki atvykstant gaisrininkų-gelbėtojų komandai, nukentėjęs vyras išsigelbėjo pats, su juo buvusi moteris gelbėtojų buvo ištraukta iš ledo properšos ir pargabenta į krantą. Moteris buvo perduota medikams ir išvežta į ligoninę, išsigelbėjusiam vyrui medikų pagalbos neprireikė. Operacija baigta 15 val. 25 min.
Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras įspėja gyventojus, kad ištikus nelaimei ar esant jos liudininku, reikia nepulti į paniką, veikti apgalvotai, skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 ir tiksliai pranešti apie įvykį, įvykio vietą (bent apytikslę vietą ar orientyrą, kurį matote).
Gavęs pranešimą apie įvykį, Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras organizuoja paieškos ir gelbėjimo operaciją, koordinuoja operaciją vykdančių pajėgų veiksmus, jiems vadovauja, taip pat koordinuoja būtinosios medicinos pagalbos suteikimą nukentėjusiems išgelbėtiems asmenims, jų nugabenimą į saugią vietą.
Daugiau apie Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrą:
Karinių jūrų pajėgų civilių ir karių bendradarbiavimo vyresnysis specialistas seržantas Audrius Vitkauskas, tel. 867317239.