Sausio 13 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius kartu su Lietuvos valdžios atstovais dalyvavo Laisvės gynėjų dienos minėjime Seime, vidurdienį vykusioje Valstybės vėliavos pakėlimo ceremonijoje Nepriklausomybės aikštėje (Vaizdo medžiaga).
Vėliau krašto apsaugos sistemos vadovybė kartu su Garbės sargybos kariais pagerbė žuvusiuosius, palaidotus Antakalnio kapinėse.
Šiandien pagerbiami Laisvės gynėjai, palaidoti Alytaus, Kauno, Kėdainių, Marijampolės ir Rokiškio kapinėse.
Laisvės gynėjų dienos minėjimas vakare baigsis šv. Mišiomis Vilniaus arkikatedroje.
1991 m. sausį bandydama nuversti teisėtai išrinktą ir nepriklausomos valstybės atkūrimą paskelbusią Lietuvos valdžią sovietų kariuomenė 1991 metų sausio 13-osios naktį Vilniuje ginkluota jėga užėmė Televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos pastatą. Sovietų kariuomenė tuomet neišdrįso pulti Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo rūmų, kuriuos saugojo dešimtys tūkstančių žmonių. Tačiau prie Televizijos bokšto nebuvo išvengta aukų – desantininkams pradėjus su karine technika važinėti po minią ir šaudyti į beginklius žmones, žuvo 14 ir buvo sužeisti daugiau nei tūkstantis laisvės gynėjų.
Alfredo Pliadžio (KAM) nuotraukos