Sausio 8 d. Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnio Mi-8 įgula iš Klaipėdos universitetinės ligoninės į Kauno klinikinę ligoninę perskraidino donoro organą. Iš Karinių oro pajėgų Paieškos ir gelbėjimo posto Nemirsetoje 5.20 val. pakilusi įgula, sėkmingai atlikusi operaciją, 7.10 val. nusileido Kaune.
Operacijai vadovavo Nemirsetoje budėjusi įgula, vadovaujama kapitono Rimanto Lydės.
Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos donorų organų transportavimą atlieka pagal 2001 m. birželio 15 d. pasirašytą Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio transplantacijos biuro bendradarbiavimo sutartį. Tų pačių metų liepos 4 d. sutartis dėl organų transportavimo pasirašyta su Respublikiniu rekonstrukcijos ir mikrochirurgijos centru.
Nuo 2001 m. kariuomenės sraigtasparniai skubiam donorų organų pergabenimui buvo pasitelkti 45 kartus, ligonių transportavimui – 34 kartus.
Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparniai visą parą ir visus metus budi Paieškos ir gelbėjimo postuose Nemirsetoje ir Fredoje ir yra pasiruošę nedelsiant suteikti pagalbą Lietuvos žmonėms teikiant įvairią pagalbą: gesinant gaisrus, pergabenant ligonius, donorus, gelbstint skęstančius, ieškant pasiklydusius žmones, kt.
—
Kontaktinis asmuo: Karinių oro pajėgų štabo viešųjų ryšių karininkas vyresnysis leitenantas Andrius Dilda, tel. 8614 35 697.
KAM archyvo nuotrauka (aut. Antanas Gedrimas)