Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono šventė prasidės 10 val. šv. mišiomis Įgulos bažnyčioje Kaune, vyks šventinė rikiuotė, bus sodinamas atminimo ąžuoliukas. Karius sveikins krašto apsaugos viceminsitras Marijus Velička, planuoja atvykti buvę bataliono vadai – dimisijos pulkininkas Jonas Salickas, atsargos pulkininkas leitenantas Raimondas Visockis, pulkininkas leitenantas Rimantas Česlovas Černiauskas, pulkininkas leitenantas Vygantas Vilčiausas, karių artimieji, kiti svečiai. Aidės Artilerijos bataliono patrankų salvės, gros Karinių oro pajėgų orkestras.
Karo inžinieriai kasdien eidami tarnybon su šūkiu „Inžinieriau, nesigailėk prakaito, brolių gyvybę saugai!“ per 20 metų sunaikino daugiau nei 235 000 įvairių sprogmenų, išvalė 600 ha užterštų sprogmenimis teritorijų. Kariai teikė paramą savivaldybėms potvynių, gaisrų metu, naikino ledų sangrūdas upėse, lokalizavo vėtrų padarinius.
Inžinerijos batalionas savo pajėgumais nuolat remia kitus kariuomenės padalinius: tobulina poligonų infrastruktūrą, dalyvauja tarptautinėse misijose ir NATO greitojo reagavimo pajėgų budėjimuose, dalyvauja pratybose. Šiais metais nuo lapkričio 24 d. planuojama priimti į batalioną 200 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių.
Kariai prisidėdami prie jaunimo patriotinio pilietinio ugdymo, padeda organizuoti Šaulių sąjungos ir kitas jaunimo stovyklas, pėsčiųjų žygius.
Inžinerijos batalionas įkurtas 1995 m. rugpjūčio 15 d. 1999 m. gruodžio 31 d. batalionui (tuometiniam Atskirajam inžinerijos batalionui) suteiktas tarpukario Lietuvos karininko resistencijos kovų dalyvio pulkininko Juozo Vitkaus-Kazimieraičio vardas.
Nuotraukos iš J. Vitkaus inžinerinio bataliono archyvo.
Dėl papildomos informacijos kreiptis į vyr. ltn. Olegą Groševą, mob. tel. Nr. +37063051701.