Liepos 9 dieną krašto apsaugos ministras Juozas Olekas nusiuntė sveikinimo laišką naujajam Latvijos gynybos ministrui Raimondui Bergamaniui (Raimonds Bergmanis).
„Nūdienos iššūkiai ir grėsmės mūsų regione rodo, jog gynybos ministro pareigos yra ir bus kupinos iššūkių, bet tuo pačiu jos suteikia ir galimybę prisidėti prie mūsų šalių saugumo ir klestėjimo,“ – sveikinimo laiške kolegai Latvijos gynybos ministrui rašo Lietuvos krašto apsaugos ministras J. Olekas.
„Latviją ir Lietuvą sieja ne tik tos pačios šaknys ir labai panaši istorija, bet ir tie patys sudėtingi šiandienos klausimai. Turėjau garbės ir malonumo dirbti su Jūsų pirmtaku įvairiais saugumo ir gynybos klausimais, sėkmingai išspręstais NATO viršūnių susitikime Velse, kuriame buvo priimti mūsų šalims labai svarbūs saugumo klausimai. Kartu su Estijos kolegomis kartu įsteigėme nenuolatinį Baltijos šalių jungtinį štabo elementą, pagerinome savo ryšius operaciniame lygmenyje ir padidinome priimančiosios šalies paramą NATO oro policijos misijai. Visa tai – tai tik keletas puikių mūsų regioninio bendravimo pavyzdžių. Dar daugiau projektų ir galimybių mūsų laukia ateityje, kuriuos įgyvendinsime kartu su Jumis ir mūsų Estijos kolega,“ – teigia krašto apsaugos ministras.
„Krizės moko mus, kad negana vien reikiamų pajėgumų, kad būtume pajėgūs apginti savo šalis. Teisingiems ir laiku priimamiems sprendimams neapsakomai svarbūs yra geri pasitikėjimu ir pagarba kuriami santykiai,“ – užbaigdamas laišką ir linkėdamas sėkmės einant pareigas kolegai rašo krašto apsaugos ministras J. Olekas.
Naudodamasis proga ministras J. Olekas pakvietė naująjį Latvijos gynybos ministrą R. Bergmanį artimiausiu metu atvykti vizito į Lietuvą ir aptarti būsimą bendradarbiavimą.