Birželio 16 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, susitikęs su kadenciją baigiančia Japonijos ambasadore Kazuko Shiraishi, padėkojo ambasadorei už Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimo stiptrinimą gynybos srityje.
Susitikimo metu ministras J.Olekas teigė, kad svarbiausios bendradarbiavimo sritys su Japonija išlieka akademiniai mainai, ekspertų konsultacijos saugumo ir gynybos srityje, kibernetinis ir energetinis saugumas.
„Nuolatinis konsultacijos regioninio saugumo klausimais, Lietuvos ir Japonijos akademiniai mainai, apsikeitimas nuomonėmis susiduriant su kibernetinio ir energetinio saugumo iššūkiais, tai tik keletas sričių, kur mes galime gilinti mūsų bendradarbiavimą“, – sustikimo metu kalbėjo ministras J. Olekas.
Susitikime buvo prisimintas glaudus Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimas Afganistane, vykdant vystomąjį bendradarbiavimą ir dalyvaujant Goro provincijos atstatyme.
Nuotr. aut. – Giedrė Maksimovicz