Kovo 27 d. Užpaliuose paminėtos Lietuvos įstojimo į NATO 11-osios metinės. Renginyje dalyvavo krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, atstovai iš Lietuvos Respublikos Seimo, Utenos savivaldybės, Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) kariai, šauliai ir Užpalių bendruomenė.
KASP kariai Užpalių kultūros centre pristatė kario profesiją, moksleiviai ir renginio dalyviai galėjo išbandyti Lietuvos karių naudojamą ginkluotę, ekipuotę, atsisėsti už šarvuotos karinės mašinos vairo. Užpalių kapinėse krašto apsaugos ministras padėjo gėlių puokštę ant žymaus Lietuvos karo aviacijos lakūno mjr. Juozo Namiko kapo.
„Nieko nėra svarbiau už savo kraštą. Jūs čia sėdintys gimnazistai padarysite Lietuvą tokia, kokia norite, jei ją mylėsite. Nes Jūs esate čia šeimininkai, jūs galite daryti viską, reikia tik Jūsų užsispyrimo ir darbo, tad linkiu, kad Užpalių dvasia niekada neišblėstų“, – sveikindamas svečius su įstojimo į NATO metinėmis linkėjo krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.
Renginio metu Užpalių gimnazijos mokiniai pristatė iškilias savo krašto asmenybes: generolą Joną Galvydį-Bykauską, majorą Juozą Namiką. Moksleiviai surengė debatus tema „Ar karo grėsmė Lietuvai – reali?“. Ministras džiaugėsi, kad esame saugesni, tvirtesni, nes Lietuvą saugo NATO skėtis, tačiau tai nereiškia, kad nieko neturime daryti. „Privalome skirti du procentus nuo savo lėšų, nes tai yra mūsų įsipareigojimas, neleidžiantis šiame skėtyje pasidaryti skylių“.
KASP bigbendui grojant Marijono Mikutavičiaus dainą „Aš tikrai myliu Lietuvą“ visi salėje esantys renginio dalyviai pritarė dainuodami kartu. „Ginsime mes Užpalius ir Lietuvą jeigu reikės“ – paklausti tvirtino Užpalių kraštiečiai.