Kovo 23 d. Lietuvoje veikiančiame NATO Energetinio saugumo kompetencijos centre įvyko pasitarimas skirtas ypač svarbios energetinės infrastruktūros apsaugai. Pagrindinis pasitarimo tikslas – supažindinti Lietuvos energetikos kompanijas su NATO Energetinio saugumo centro veikla ir pakviesti jas bendradarbiauti dalijantis patirtimi šioje srityje.
Pasitarime dalyvavo Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Energetikos ministras Rokas Masiulis, kitų valstybinių įstaigų ir energetikos kompanijų atstovai.
Pasak krašto apsaugos ministro J. Oleko, energetinės infrastruktūros apsauga yra ypatingai svarbi hibridinių karų atvejais, kuomet neteisėtų karinių grupuočių veiksmai arba kibernetinės atakos gali labai neigiamai paveikti visą energetikos sektorių.
NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro direktorius pulkininkas Gintaras Bagdonas pasitarimo dalyviams papasakojo apie centre vykdomą veiklą, atkreipė dėmesį į ypač svarbios energetinės infrastruktūros apsaugos srityje atliekamus projektus, taip pat pakvietė pasitarimo dalyvius aktyviau bendradarbiauti šioje srityje keičiantis informacija bei sukaupta patirtimi.
NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro misija – mažėjančių Aljanso narių gynybos biudžetų, nuolat brangstančių energijos išteklių bei naujai kylančių infrastruktūros saugumo grėsmių kontekste – ekspertinėmis žiniomis prisidėti prie NATO pajėgų operacinio energetinio saugumo stiprinimo.
Bendradarbiaudamas su akademine bendruomene, pramone, kariuomenėmis, kitomis institucijomis centras ieško rentabilių sprendimų aktualiems operacinio energetinio saugumo iššūkiams spręsti, konsultuoja aktualiais klausimais, vykdo konkrečius praktinius projektus.
Plėtodamas energetinio saugumo koncepcijas, doktrinas ir standartus, bei aktyviai skleisdamas naujausią šios srities ekspertizę, centras siekia didinti Aljanso veiksmų efektyvumą bei jo narių sąveikumą operacinio energetinio saugumo srityje.
NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro nuotrauka