XXIV-ąjį kartą Vilniuje surengtame Pagarbos bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“ 9 kilometrų atstumą įveikė 4 328 dalyviai iš Lietuvos ir užsienio. Šiais metais visi dalyviai dėvėjo apyrankes su žodžiais „Tikėjimas. Pasiaukojimas. Laisvė“, taip išreikšdami padėką Lietuvos Laisvės gynėjams.
Marga bėgikų minia su vėliavomis bei skanduotėmis išsibarstė Vilniaus miesto gatvėse. Pagarbos bėgimas startavo Karių kapų gatvėje, o finišavo Sausio 13-osios gatvėje prie Vilniaus televizijos bokšto. Bėgime dalyvavo tiek pavieniai asmenys, tiek organizuotos grupės.
Pagarbos bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“ svarbu įveikti atstumą bei pagerbti tuos, kurie 1991 metų sausio 13-ąją žuvo okupacinės sovietų armijos daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą, radijo ir televizijos komiteto pastatą.
Gausiausia šio bėgimo komanda buvo Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų atstovų – ją sudarė net 961 bėgikai. Kartu su Lietuvos kariais bėgo ir jų kolegos amerikiečiai, latviai ir estai. Vėliavomis nešini kariai bėgo skanduodami bei ragindami vienas kitą: „Sausio 13-ąją buvo sunkiau. Vyrai, tik priešams sunku, o mums – lengva!“.
Sausumos pajėgų komandai atstovų skaičiumi tik šiek tiek nusileido Lietuvos šaulių sąjunga, kurios nariai susirinko iš visų rinktinių.
Tarp mokinių gausiausia komanda – 56 nariai – atvyko iš Širvintų „Atžalyno“ vidurinės mokyklos. 54 sporto klubo „Focus“ atstovai savo bendruomenei padovanojo padėką už gausų dalyvavimą.
„Pats buvau tą naktį prie Televizijos bokšto, tad kiekvieną kartą, dalyvaudamas bėgime, pagalvoju apie tai, kuo galėjo šiandien būti tie jauni žmones, kurių netekome. Loreta norėjo šokti, o Rolandas buvo mano studentas, kuris galėjo tapti mokslininku“, – sakė visuose bėgimuose dalyvavęs Vilniaus Gedimino technikos universiteto docentas Stasys Čirba.
Šiuo metu net 7 bėgikai (5 vyrai ir 2 moterys) yra dalyvavę visuose bėgimuose. Dar 40 dalyvių Pagarbos bėgime dalyvavo ne mažiau nei 15 kartų. „Bėgu pirmą kartą. Įprastai nebėgioju, tačiau įveikiau devynis kilometrus ir nė karto nesustojau! Nerealu, kiek daug reiškia žinojimas, kad bėgi ne
šiaip sau. Jėga, net sunku kalbėti“, – finiše įspūdžiais dalijosi septyniolikmetis Jokūbas Savodnikas iš Lietuvos skautų sąjungos.
Tradiciškai bėgimą organizuoja Krašto apsaugos ministerija, Lietuvos kariuomenė ir Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija. Renginio partneriai: Lietuvos Respublikos Seimas, Kultūros ministerija, Akcinė bendrovė “Lietuvos radijo ir televizijos centras”, Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Kūno kultūros ir sporto departamentas, Lietuvos asociacija “Sportas visiems” ir „Tipro group” portalų grupė.
Nuotraukos – A. Pliadžio.