Vasario 25 d. Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionas, dislokuotas Marijampolėje, mini 12-ąsias įkūrimo metines.
Daugiau nei dešimt metų buvęs Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas” sudėtyje, 2003 metų rudenį batalionas reorganizuotas į bendrosios paramos logistikos vienetą. Batalionas teikia bendrąją logistinę paramą visiems kariuomenės padaliniams, kariai dalyvauja tarptautinėse pratybose, taikos palaikymo misijose.
Nuo 2005 m. sausio mėn. bataliono logistikos vienetas budi NATO greitojo reagavimo pajėgose (NGRP). Logistikos vienetą sudaro vandens valymo įrenginys ir dešimt jį aptarnaujančių karių. Įrenginys per parą išvalo 100 kubinių metrų jūros, balų ar užteršto vandens ir padaro ji tinkamu gerti. Šiaurės Atlanto Tarybai aktyvavus NGRP pajėgas, šis logistikos vienetas gali bet kada būti išsiųstas į karinę operaciją.
Šventės išvakarėse, vasario 24 d., bendrosios paramos bataliono arsenalą papildė 24 visureigiai HMMWV („Humvee”), iš kurių 11 skirta kariams ir 10 ginkluotei pervežti, o 3 yra medicininės pagalbos automobiliai. Tai pirmoji siunta iš 69 „Humvee” visureigių, kuriuos Lietuvos kariuomenė įsigijo JAV karinės paramos fondo lėšomis pagal 2003 m. sutartį. 69 visureigių vertė – maždaug 27 mln. litų.
Bataliono istorija
1991 metų pabaigoje buvo įkurta Lauko kariuomenės brigados Alytaus motodesantinio bataliono Marijampolės greitojo reagavimo kuopa, kuri buvo dislokuota Marijampolės r. Jurgežerių kaime. Kuopos vadu buvo paskirtas ltn. Linas Gudelevičius.
1992 metų gruodį dvi suformuotos kuopos iš Jurgežerių persikėlė į sovietinės armijos atlaisvintas patalpas Marijampolėje.
1993 m. vasario 8 d. Lauko kariuomenės I motodesantinės brigados „Geležinis vilkas” vado įsakymu kpt. Rimas Zinkevičius komandiruojamas į Marijampolę laikinai eiti Marijampolės MDB vado pareigas ir kuopų pagrindu pradedamas kurti batalionas.
1993 m. kovo 8 d. Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministras savo įsakymu nuo kovo 1 d. patvirtino bataliono struktūrą ir paskyrė kpt. Rimą Zinkevičių Marijampolės motodesantinio bataliono vadu. Ši diena ir laikoma oficialiu bataliono gimtadieniu.
12-ą gimtadienį minintis batalionas yra prieškariu egzistavusio Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Vytenio 9-ojo pėstininkų pulko tradicijų tęsėjas. Batalionas perėmė 1919 m. suorganizuoto pulko vardą, vėliavą , tradicijas; įsikūrė XIX a. pabaigoje statytose kareivinėse, kur 1923 – 1940 m. buvo dislokuotas pulkas. Vytenio bataliono šūkis „Amžiais už Vilnių dės galvą lietuvis” buvo įrašytas kovinėje vėliavoje, kurią pulkui 1929 m. įteikė valstybės vadovas Antanas Smetona. Bataliono kovinė vėliava buvo atkurta pagal išlikusias archyvines nuotraukas.
1993 spalio 21 dieną batalionui suteiktas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio vardas, po metų – įteikta kovinė vėliava bei įsteigtas bataliono garbės ženklas „Didysis Lietuvos kunigaikštis Vytenis”, 1998 metais įkurtas bataliono muziejus, 2002 metais atidengtas Geležinio Vilko paminklas, ne kartą keitėsi bataliono struktūra ir ginkluotė. Iš pradžių buvęs motodesantiniu, vėliau batalionas tapo motorizuotuoju pėstininkų batalionu, Kalašnikovo automatus pakeitė lengvieji šaulių ginklai AK-4, kariai apsigyveno moderniai įrengtose kareivinėse, neatpažįstamai pasikeitė bataliono aplinka ir daugelis pastatų, per tą laiką žymiai išsiplėtė ne tik materialinė bataliono bazė, bet ir karių kovinis meistriškumas.