Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
21 26
27 29 31 1 2

 

 

Apie sąjungą

Kai prie šventinio stalo renkasi artimieji, ne vieno biržiečio namuose tėvai, žmonos, buvę mylimosios, seserys ir broliai prisimena taikiu metu, nežinomomis aplinkybėmis prieš keliolika ar keliasdešimt metų iš namų į būtinąją karinę tarnybą išėjusius ir jau gimtinėn negrįžusius karius. Į vienų veidus buvo leista pažvelgti pro stiklinį cinkuoto karsto langelį, kitus taip ir palaidojo, net gerai nežinodami, ar ten tikrai jų artimas žmogus. Dar kiti ilsisi tolimosiose buvusios Sovietų sąjungos žemėse…

 

Biržų rajono karių motinų sąjungai priklauso 58 nariai – buvę kariai ar tik žuvusių karių artimieji. Vien tik į mūsų rajoną iš sovietinės kariuomenės karstuose grįžo 25 jauni vyrai. Dar vienas palaidotas Ukrainos žemėje, kitas - dingęs be žinios, kažkur tolimojo BAM-o statybose.

 

Ir tai ne viskas. Šalia mūsų yra net 26 vyrai, vis negalintys pamiršti amžiais virtusių dviejų ar trijų tarnavimo kariuomenėje metų. Joje palikę savo gražiausias jaunystės dienas ir paaukoję sveikatą. Jie ir šiandien apie patirtus sunkumus dažnai kalba puse lūpų. “Kas žino, galbūt mane seka visai čia pat… Juk sakė, kad niekur nepasislėpsime, suras nors ir Amerikoje”, - sako vyrai, prisiekę saugoti paslaptis penketą, dešimtį ar net dvidešimt penkerius metus.

 

Dažnas tarnavimą nepriklausomos Lietuvos kariuomenėje vadina žaidimu, vaikų darželiu… Deja ir iš jos į mūsų kraštą karstuose sugrįžo jau ketvertas karių.

 

Biržų rajono kareivių motinų sąjunga (toliau-Sąjunga) yra ribotos civilinės atsakomybės viešasis juridinis asmuo-asociacija, vienijanti sovietų armijoje, o taip pat nepriklausomos Lietuvos kariuomenėje tarnavusių ir žuvusių (mirusių) arba sužalotų jaunuolių motinas, tėvus, vaikus, brolius, seseris, pačius suluošintus bei prijaučiančius asmenis, kurios tikslas - koordinuoti asociacijos narių veiklą, atstovauti asociacijos narių interesams ir juos ginti ar tenkinti kitus viešuosius interesus.

 

Veiklos tikslai

 

Naujienos

 

Dalis sąjungos narių prieš renginį

2011 m. kalėdinė susikaupimo vakaronė

 

 

Adresas: Vilniaus g. 6, Medeikių k., Biržų r. sav., LT-41456, tel.: 8-698-00760,

el. p. [email protected]

Informacija atnaujinta 2012.11.30
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media