Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29
7 9
11 13
20 21 22
25 26 28 29 30
3 5 7

 

 

Birželio 19–20 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis dalyvaus Baltijos šalių gynybos ministrų komiteto susitikime Tartu (Estija). Jo metu ministras R. Karoblis su savo kolegomis Estijos gynybos ministru Jüri Luik ir Latvijos gynybos ministru Artis Pabriks aptars Europos Sąjungos iniciatyvas gynybos srityje, derins bendras Baltijos šalių pozicijas euroatlantinėje darbotvarkėje.

 
 Aptartas Lietuvos ir Juodkalnijos bendradarbiavimas saugumo srityje
img

Birželio 18 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, susitikęs su Juodkalnijos parlamento pirmininko pavaduotoju Genci Nimanbeg ir Draugystės su Lietuvos parlamentu grupės delegacija, aptarė dvišalio bendradarbiavimo saugumo srityje klausimus, Baltijos ir Balkanų regionams kylančius iššūkius bei regioninę  saugumo situaciją.

null
 Užsienio kariniai stebėtojai lankysis pratybose „Geležinis vilkas 2019-1“
img

Lietuva, siekdami užtikrinti skaidrumą ir demonstruodama atvirumą, pakvietė karinius stebėtojus iš Baltarusijos, Rusijos, taip pat Suomijos ir Švedijos stebėti šiuo metu Lietuvoje vykstančias tarptautines karines pratybas „Geležinis vilkas 2019-1“. Baltarusijos ir Švedijos kariniai stebėtojai birželio 18-20 d. lankysis Lietuvoje ir dalyvaus birželio 19 d. pratybų stebėjimo programoje.

null
 R. Karoblis: „ES sėkmė gynybos srityje pirmiausia priklausys nuo valstybių pastangų toliau didinti gynybos išlaidas ir vystyti prioritetinius pajėgumus“
img

Birželio 17 d. Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos jungtiniame gynybos ir užsienio reikalų ministrų posėdyje Liuksemburge diskutuota apie ES gynybos srities iniciatyvų įgyvendinimą, pasiektą progresą ir tolesnius sprendimus, būtinus sustiprinti ES valstybių gebėjimą tinkamai reaguoti į kylančias grėsmes.

null
 Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys: 2019 06 10 – 2019 06 16
img

Birželio 10 – 16 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai šešis kartus buvo keliami atpažinti ir lydėti tarptautinėje erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos (RF) karinių orlaivių.

null
 Slovakijos kariai, dislokuoti NATO priešakinių pajėgų kovinėje grupėje Latvijoje, iškilus krizei galėtų būti atsiųsti į Lietuvą, sako Slovakijos ambasadorius Lietuvai
img

Birželio 17 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas priėmė Slovakijos ambasadorių Latvijai ir Lietuvai Ladislav Babčan. Susitikimo metu viceministras pabrėžė bendradarbiavimo su Slovakija svarbą ir padėkojo už jos indėlį į Baltijos regiono saugumą.

 

null
 KAM ir JAV pasirašė sutartį, pagal kurią Lietuvos kariuomenė įsigis radijo ryšio įrangos
img

Birželio pradžioje Krašto apsaugos ministerija su Jungtinių Amerikos Valstijų Vyriausybe pasirašė atnaujintą sutartį dėl radijo ryšio įrangos Lietuvos kariuomenei pirkimo. Taktinių radijo ryšio priemonių Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgoms bus nupirkta už daugiau nei 3 mln. JAV dolerių. Lėšos skirtos iš JAV Europos saugumo paramos lėšų.

 

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media