Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

 

Gruodžio 13 d. vyko diskusija „Lietuvos gynyba po 2014 m.: ar jau pasiektas kokybinis lūžis?“, kurios metu įvertinti per penkerių metų laikotarpį po Krymo aneksijos ir Rusijos invazijos į Ukrainą Lietuvos saugumo ir gynybos srityje pasiekti rezultatai, apžvelgti šiandieniniai gynybos politikos iššūkiai ir ateities darbotvarkė.

 

 
 „Jūriniai mazgai“ įteikti geriausiai ryšius su visuomene mezgusiems kariams ir civiliams
img

Valstybės pažinimo centre Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys gruodžio 13 d. įteikė krašto apsaugos sistemos apdovanojimus „Jūriniai mazgai“ labiausiai strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių srityje pasižymėjusiems kariams ir civiliams, aktyviausiems ir iniciatyviausiems sistemos padaliniams.

null
  Lietuvos verslo ir pramonės atstovams pristatyti Prancūzijos gynybos pramonės pajėgumai
img

Gynybos resursų agentūra prie Krašto apsaugos ministerijos gruodžio 11 d. surengė seminarą, kuriame Lietuvos verslo ir pramonės asociacijų atstovams pristatyti Prancūzijos gynybos pramonės pajėgumai.

 

Renginį atidarė krašto apsaugos viceministras Eimutis Misiūnas kartu su Prancūzijos ambasadore Lietuvoje Claire Lignieres-Counathe. „Džiaugiuosi, kad seminaras sulaukė dėmesio tiek iš Lietuvos, tiek ir iš Prancūzijos gynybos pramonės atstovų. Matau dideles galimybes abiejų šalių gynybos pramonės atstovams bendradarbiauti įgyvendinant naujus projektus“, - sakė viceministras.

 

null
 Bus pertvarkoma Lietuvos kariuomenės personalo rezervo sistema
img

Gruodžio 12 d. LR Seimas priėmė LR Karo prievolės įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo pertvarkoma tarnybos rezerve sistema. Remiantis Karo prievolės įstatymo pataisomis, kario savanorio ir kito aktyviojo rezervo kario tarnyba nebebus laikoma tarnyba rezerve, nes ši tarnyba yra sudėtinė Lietuvos kariuomenės dalis. Tuo tarpu aktyviajam kariuomenės personalo rezervui bus priskirti į atsargą išleidžiami profesinės karo tarnybos kariai, kariai savanoriai ir savanoriškosios nenuolatinės karo tarnybos kariai, kariūnai, nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai, jaunesniųjų karininkų vadų mokymų ir buvusių bazinių karinių mokymų dalyviai.

null
 Lietuvoje siekiama sukurti naują mobilizacijos sistemą
img

„Pirmą kartą nuo nepriklausomybės atkūrimo turime naujos kokybės ir sisteminį požiūrį į mobilizaciją, kur aiškiai įvardinti konkretūs sistemos dalyviai ir jų pasiskirstymas vaidmenimis“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis gruodžio 11 d. Lietuvos Vyriausybei pritarus naujam Mobilizacijos ir priimančios šalies paramos įstatymo projektui bei Karo padėties įstatymo pateikimui LR Seimui.

null
 Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atlikti bus šaukiami 18-23 metų karo prievolininkai
img

Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atlikti bus šaukiami 18-23 metų karo prievolininkai. Tai nustatyta gruodžio 12 d. LR Seimo priimtame LR Karo prievolės įstatymo pakeitimo projekte, kuriuo sumažintas šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą amžius. Nuo 2015 m., kai buvo atnaujintas šaukimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, ją atlikti būdavo šaukiami karo prievolininkai nuo 19 iki 26 metų. Kaip ir iki šiol, savanoriškai šauktiniais kariais galės tapti 18–38 metų vyrai ir moterys.

null
 Krašto apsaugos sistemos institucijų atstovams - paskaita apie korupcijos prevenciją
img

Gruodžio 3 d. Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje buvo surengta korupcijos prevencijos paskaita krašto apsaugos institucijų vadams. Paskaitos metu pristatytos korupcijos rizikos bei kalbėta apie antikorupcinės aplinkos kūrimą krašto apsaugos sistemoje.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media