Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 8 9
16
18 23
24 25 26 27
2 3 4 6

 

 

„Tarptautinių antžeminės oro gynybos vienetų pratybų „Tobruq Legacy 2017“ organizavimas Lietuvoje rodo, kad nei tokio pobūdžio pratybos, nei strateginės reikšmės oro gynybos pajėgumų dislokavimas Lietuvoje nebėra tabu. Esant poreikiui šie pajėgumai būtų Lietuvoje. Šiandien su sąjungininkais treniruojamės kartu tam, kad prireikus gebėtume veikti išvien“, – pabrėžė pratybas stebėjęs krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

 
 Skelbiamas tradicinis Tado Dambrausko fotokonkursas „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2016-2017“
img

Krašto apsaugos ministerija skelbia tradicinį, jau tryliktąjį fotokonkursą „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2016-2017“, skirtą karo fotografui ir operatoriui Tadui Dambrauskui atminti.

 

Kviečiame visus, profesionalus ir mėgėjus fotografus, kurie turėjo galimybę fotografuoti Lietuvos kariuomenės ir Lietuvoje esančius sąjungininkų ir partnerių karius, peržvelgti savo praėjusių ir šių metų aplankus su nuotraukomis, atrinkti geriausius ir įdomiausius kadrus ir siųsti juos konkursui.

null
 Šalies ir krašto apsaugos sistemos vadovybė stebės pirmą kartą Lietuvoje vykstančias tarptautines antžeminės oro gynybos vienetų pratybas „Tobruq Legacy“
img

Liepos 20 d. pirmą kartą Lietuvoje vystančias tarptautines antžeminės oro gynybos vienetų pratybas „Tobruq Legacy 2017“ (liet. „Tobruko palikimas 2017“) stebės Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, viceministras Vytautas Umbrasas, Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Valdemaras Rupšys, kiti krašto apsaugos sistemos atstovai, svečiai.

null
 Prie NATO priešakinių pajėgų bataliono Lietuvoje prisijungė Liuksemburgo kariai
img

Liepos 17 d. vakare į Klaipėdą atvyko Liuksemburgo kariai, kurie prisijungė prie nuo šių metų pradžios Lietuvoje dislokuotos NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės. Į Lietuvą atvykęs Liuksemburgo karių būrys padės užtikrinti tarptautinio karinio vieneto logistinę paramą.

null
 Viena iš Krašto apsaugos ministerijos veiklos krypčių – bendradarbiavimas su nevyriausybinėmis organizacijomis
img

Liepos 15 d. Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza dalyvavo Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) organizuoto renginio „LiJOT vasara ‘17“ metu diskusijoje tema „Kibernetinis saugumas: grėsmės, iššūkiai ir karjeros perspektyvos“. Viceministras pristatė susirinkusiems kibernetinio, skaitmeninio saugumo svarbą, supažindino su esama situacija Lietuvoje, taip pat dalyvavo diskusijose.

null
 Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys 2017 07 10-16
img

Liepos 10-16 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai vieną kartą kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

 

Liepos 11 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai vieną kartą buvo pakelti atpažinti ir palydėti tarptautine oro erdve virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos orlaivių Tu-134 ir Su-27 iš Kaliningrado srities į žemyninę Rusijos Federacijos dalį. Orlaivis Tu-134 skrido su įjungtu atsakikliu, pagal skrydžio planą ir ryšį su regioniniu skrydžių valdymo centru palaikė, orlaivis Su-27 skrido be atsakiklio, be skrydžio plano, ryšio su regioniniu skrydžių valdymo centru nepalaikė.

null
 Oro erdvės gynybos pratybos „Tobruq legacy 2017“ įgauna pagreitį
img

Tarptautinių antžeminių oro gynybos vienetų pratybos „Tobruq legacy 2017“ (liet. „Tobruko palikimas 2017“) įsibėgėja ir pereina į aktyviąją fazę. Dienos ir nakties metu Lietuvos, Didžiosios Britanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos ir Lenkijos padaliniai intensyviai treniruojasi ginti NATO oro erdvę. Taip pat mokymuose kariai turi galimybę treniruotis ir su JAV dislokuota Lietuvoje ilgojo nuotolio oro gynybos sistema „Patriot“.

null
 
Sprendimas: Fresh Media