Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2
8 9
17 18 19 21 22 23
26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6

 

 

Gruodžio 14 d. Lietuvos kariuomenės Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalioną Rukloje pasiekė pirmosios dvi iš Vokietijos kariuomenės įsigytos modernizuotos sunkiosios savaeigės artilerijos sistemos haubicos „PzH2000“ („Panzerhaubitze 2000“).

 

„Šiuolaikiniame kariniame konflikte, kaip matome iš karo veiksmų Ukrainoje ir kituose karštuose taškuose, efektyvi artilerija yra vienas svarbiausių gynybos, o tuo pačiu ir atgrasymo ramsčių. Šios pilnai modernizuotos šarvuotos sunkiosios vikšrinės savaeigės haubicos neabejotinai sustiprins Lietuvos kariuomenės gynybinius pajėgumus, kadangi jos ir šiandien nustato aukščiausią galimą standartą netiesioginės artilerijos srityje“, – sako krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas.

 
 Krašto apsaugos ministerijoje aptarti Lietuvos pasiekimai gynybos srityje
img

Gruodžio 14 d. Krašto apsaugos ministerijoje vykusios diskusijos „Lietuvos gynybos iššūkiai ir sprendimai“ metu aptarti pastarųjų metų Lietuvos pasiekimai gynybos srityje ir ateities perspektyvos.

 

„Labai džiugu, kad jau tradiciniu tapęs renginys prie vieno stalo susodina skirtingų politinių jėgų atstovus. Tiek šis renginys, tiek rugsėjo mėnesį pasirašytas partijų susitarimas dėl Lietuvos gynybos gairių dar kartą patvirtina, kad gynybos klausimai valstybėje yra prioritetiniai. Svarbu, kad ir toliau šis dėmesys nemažėtų“,– pabrėžė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, sveikindamas renginio dalyvius.

null
 Per 2018 m. KAM Generalinė inspekcija dėl galimų pažeidimų išnagrinėjo daugiau nei šimtą karių ir gyventojų pranešimų
img

Krašto apsaugos ministerijos Generalinė inspekcija per 2018 m. atliko daugiau nei 10 tarnybinių patikrinimų dėl galimai padarytų Lietuvos karių drausmės pažeidimų, išnagrinėjo 59 karių skundus dėl įvairių su tarnyba susijusių aplinkybių. Pasitikėjimo telefonu arba elektroniniu paštu „Karšta linija“ taip pat gauta ir išnagrinėta 113 pranešimų, kuriuose pateikta informacija apie krašto apsaugos sistemos karių, valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, galimai padarytus pažeidimus.

null
 Lietuvos verslo ir pramonės asociacijų atstovams bus pristatyti krašto apsaugos sistemos įsigijimų planai
img

Gruodžio 17 d. Krašto apsaugos ministerija kviečia Lietuvos verslo ir pramonės asociacijų atstovus į susitikimą, kuriame pristatys krašto apsaugos sistemos įsigijimų planus, galimybes dalyvauti Europos gynybos fondo projektuose, diskutuos kitais aktualiais klausimais.

 

null
 Nacionalinio kibernetinio saugumo centro patarimai apsiperkantiems el. parduotuvėse
img

„Šventiniu laikotarpiu nemaža dalis gyventojų renkasi apsipirkimą el. parduotuvėse, tuo pačiu daugėja ir suklastotų elektroninių parduotuvių, kurių tikslas ‒ išvilioti žmonių duomenis ir pinigus“, – sako Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC) prie Krašto apsaugos ministerijos direktorius Rytis Rainys.

 

NKSC pataria, kaip atpažinti netikras elektroninės parduotuvės ir pateikia pagrindinius suklastotų el. parduotuvių požymius.  

null
 Rumunijoje aptartos kylančios hibridinės grėsmės ir kovos su jomis priemonės
img

Gruodžio 13 d. Krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas dalyvavo Jungtinių Amerikos Valstijų Vokietijos Maršalo fondo ir Rumunijos gynybos ministerijos organizuojamoje konferencijoje „Hibridinis karas Juodojoje jūroje: Rumunija, Europa ir NATO kolektyvinis atsakas“.

null
 Ministras R. Karoblis susitiko su naujuoju Kanados ambasadoriumi K. Rexu
img

Gruodžio 11 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiko su naujuoju Kanados ambasadoriumi Lietuvai Kevinu Rexu (Kevin Rex). Susitikime aptartas Lietuvos ir Kanados bendradarbiavimas gynybos ir saugumo srityje, saugumo situacija Baltijos regione ir šalių parama Ukrainai.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media