Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 3 4
6 7
17 18
20 25
26 27 28 2 3

 

 

Krašto apsaugos ministerija, atsižvelgdama į NATO ir sąjungininkų prašymus, nusprendė padidinti savo karinį indėlį į NATO vadovaujamą tarptautinę operaciją Afganistane „Tvirta parama“ (angl. „Resolute Support“). Planuojama, jog į dislokacijos vietą Kandahare Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų kariai išvyks balandį. Jie, veikdami kartu su Jungtinių Amerikos Valstijų kariais, vykdys mokymo ir paramos vietinės saugumo pajėgoms užduotis.

 
 Krašto apsaugos viceministras G. Jeglinskas aptarė bendradarbiavimą su NATO paramos ir įsigijimų agentūra
img

Vasario 23 d. krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas susitiko su NATO paramos ir įsigijimų agentūros (angl. NATO Support and Procurement Agency, NSPA) generaliniu direktoriumi Peteriu Dohmenu (Peter Dohmen) aptarti Krašto apsaugos ministerijos ir NATO paramos ir įsigijimų agentūros bendradarbiavimo galimybių.

 „Modernizuodami Lietuvos kariuomenę ir toliau planuojame vykdyti pirkimus, dėl kurių sutartys bus sudaromos ir per NATO paramos ir įsigijimų agentūrą. Ją daugelis NATO valstybių, taip pat ir Lietuva, naudoja kaip pagrindinę viešųjų pirkimų platformą įvairioms prekėms ir paslaugoms įsigyti,“ – sakė krašto apsaugos viceministras G. Jeglinskas.

null
 Minėsime Estijos Nepriklausomybės paskelbimo 100-ąsias metines
img

Vasario 24 d. Estija minės Nepriklausomybės šimtmetį. Ta proga Vilniuje, Lukiškių aikštėje, 12 val. vyks vėliavų pakėlimo ceremonija. Lietuvos ir Estijos vėliavas iškilmingai pakels Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai, skambės abiejų valstybių himnai.

null
 Trims Lietuvos karininkams suteikti pulkininkų laipsniai
img

Vasario 22 d. Lietuvos Prezidentės dekretais pulkininkų laipsniai buvo suteikti trims Lietuvos kariuomenės pulkininkams leitenantams - Dariui Vaicikauskui, Aleksiejui Gaiževskiui ir Algimantui Misiūnui.

null
 Vyksta registracija į 23-ąjį mokinių konkursą „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“
img

Tęsiama registracija į 23-ąjį mokinių konkursą „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“. Kviečiame 9-12 klasių mokytojus registruoti moksleivius, kurie domisi Lietuvos gynybos ir saugumo politika, Lietuvos kariuomene, jos istorija, svarbiausiais įvykiais, įtakingiausiomis asmenybėmis, į II-ąjį konkurso etapą, kuris vyks š.m. kovo 13-15 dienomis internetu. Geriausiai pasirodžiusieji pateks į konkurso finalinį etapą, kuris vyks balandžio 27 dieną Kaune, Juozo Vitkaus Inžinerijos batalione.

null
 Nacionalinis kibernetinio saugumo centras stebi situaciją dėl „Huawei“ įrangos, kenkėjiškos veiklos nėra fiksuota
img

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) prie Krašto apsaugos ministerijos, reaguodamas į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie JAV žvalgybos tarnybų rekomendacijas nesinaudoti „Huawei“ telefonais, informuoja, jog stebi ir vertina situaciją dėl minimos mobiliųjų įrenginių gamintojos, tačiau šiuo metu su šia konkrečia kompanija kenkėjiškų veikų kibernetinio saugumo srityje nėra užfiksuota.

null
 Vyriausybė pritarė KAM teiktiems įstatymų pakeitimo projektams, skirtiems stiprinti kariuomenės veiklos apsaugą
img

Vasario 21 d. Vyriausybės pasitarime pritarta Krašto apsaugos ministerijos (KAM) parengtiems įstatymų pakeitimo projektams, kurie skirti stiprinti kariuomenės veiklos apsaugą.

Įstatymų projektai parengti atsižvelgiant į 2017 m. Valstybės saugumo departamento ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie KAM paskelbtą Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo ataskaitą, kurioje buvo pažymėta, kad karinių objektų stebėjimo, fotografavimo ir filmavimo atvejų skaičius Lietuvoje itin padidėjęs nuo 2014 metų, taip pat daugėja ir bepiločių orlaivių skrydžių virš karinių teritorijų ir Lietuvos kariuomenės padalinių pratybų vietų ir toks skaičius sistemingai auga.

 

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media